هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر آمریکا
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
>>>
مطالب اخیر وبگاه
پیکر پاک دو تن از هشت شهیدی که به استان یزد انتقال داده شدند در صحن اصلی میدان امیرچخماق دفن شدند و پیکر شش شهید دیگر نیز به شهرستان های مختلف استان یزد برای شرکت در مراسم های عزاداری ایام پایانی ماه صفر انتقال داده شده که این پیکرها نیز تا پایان امروز برای تدفین، به مرکز استان بازگردانده خواهد شد.

ـ

این در حالی است که پیش از این به دنبال کارشکنی مسئولین دولتی در امر تدفین شهدای گمنام در حسینیه امیرچخماق شهر یزد، علمای شهر با انتقاد از رویه موجود خواستار تدفین شهداء در حسینیه امیرچخماق و محل مورد نظر مردم یزد شدند و ظهر امروز دوشنبه  آیت‎الله مدرسی با حضور در جمع تجمع کنندگان به اقامه نماز جماعت در این میدان و در کنار قبور آماده شهداء پرداخت.

ـ

همچنین آیت‎الله ناصری نماینده ولی‎فقیه و امام جمعه یزد نیز در پاسخ به مردمی که برای بیان شکایت خود از کم لطفی نسبت به شهداء به دفتر ایشان مراجعه کرده بودند، ضمن تکذیب برخی شایعات مبنی بر مخالفت با تدفین شهداء در مقابل حسینیه امیرچخماق یزد گفت: «وقتی شورای شهر و شهرداری موافق این موضوع هستند مردم را معطل نکنید و در همان محلی که خواست مردم است شهداء را تدفین کنید.»

ـ

پس از درخواست متعدد مردم دارالعباده یزد برای تشییع و تدفین شهداء گمنام دفاع مقدس در میدان اصلی این شهر و محل تجمعات مذهبی و انقلابی مردم یزد، شورای شهر و شهرداری این شهر به صورت رسمی درخواست مردم یزد را به کمیته جستجوی مفقودیـن منتقـل کرد که این درخواست با موافقت روبرو شده و مقرر شد ۸ شهید گمنام تازه تفحص شده در کشور عراق در مقابل حسینیه امیرچخمـاق یزد تدفین شـوند. این در حالی بود که یکی از اعضای اصلی شورای شهر یزد نیز به عنوان رئیس کمیته مردمی برگزاری مراسم تشییع و تدفین انتخاب شده و امورات اجرایی مرتبط با این موضوع را پیگیری کرده است.

ـ

با این وجود در روزهای گذشته، میراث فرهنگی و استانداری یزد ابتدا به بهانه موقوفه بودن محل مد نظر با تدفین شهدا مخالفت کرد که پس از استفتاء از رهبر انقلاب و صدور مجوز شرعی برای این تدفین، و همچنین موافقت تولیت شرعی مسجد و حسینیه امیرچخماق، مدیران دولتی بهانه جدیدی را برای تدفین شهداء مطرح کرده و صحبت از ثبت تاریخی این میدان در یونسکو کردند.

ـ

این در حالی است که این مدیران به جای محل مورد اتفاق مردم یزد، مخروبه‎ای در ضلع شرقی میدان را پیشنهاد داده‎اند که نه تنها به بنای تاریخی امیرچخماق نزدیکتر است بلکه چندین معارض از جمله ۱۱ نفر وارث داشته و در حال حاضر به عنوان انبار میراث فرهنگی مورد استفاده قرار می‎گیرد.

ـ

با همه این اوصاف، در پی اعتراض مردم و علما، عصر امروز با حضور گسترده مردم پیکر دو تن از شهدا در میدان امیرچخماق دفن شد و پیکر ۶ شهید گمنام دیگر نیز پس از بازگشت از هشرستان های استان یزد، با حضور مردم و علما در این میدان دفن خواهد شد.

ـ

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ـ

امتحان بزرگ برای مسئولین در جهت پاسداشت عملی مقام شهدا

تجمع مردم یزد و احتمال لغو تدفین شهداء برای جلوگیری از وهن مقام شهید / شهدای گمنام را در این مخروبه دفن کنید!

ـ

• به گزارش پایـگاه جوان انقلابی ؛ بازدید رئیس‌جمهور از خانواده شهداء شاید خبری است که در هر ماه حداقل یکبار در رسانه‌ها از آن مطلع می‌شویم. اینکه رئیس جمهور به خانه شهیدی رفته، با آن خانواده دیدار کرده و از مقام والای شهید و دینی که بر گردن همه مردم ایران و خصوصا دولتمردان دارد سخن گفته است، موضوعی است که تقریبا به یک برنامه ثابت و ارزشمند در برنامه‌های رئیس‌جمهور مبدل شده است. اما آنچه این روزها در شهر یزد در قالب توهین و کم مهری به شهیدان گمنام از سوی برخی مدیران ارشد دولت یازدهم در جریان است، حاکی از واقعیت دیگری دارد که به نظر میرسد با رویه رئیس جمهور محترم ناسازگار است.

ـ

پس از آنکه با پیگیری و درخواست مردم دارالعباده یزد و امضاء تومار از سوی مردم، بازاریان و کسبه این شهر مذهبی، مقرر شد تا پیکر مطهر هشت شهید گمنام دفاع مقدس در میدان امیرچخماق شهر یزد تشییع و در روز شهادت امام رضا علیه‌السلام به خاک سپرده شوند، ظاهرا این موضوع به دلیل سنگ اندازی برخی مسئولین دولتی و مخالفت با محل مورد نظر مردم برای تدفین این شهداء در حال منتفی شدن است.

ـ

javanenghalabi - shohada - yazd 4 javanenghalabi - shohada - yazd 3ـ

موقعیت تدفین شهداء در ورودی میدان امیرچخماق یزد

ـ

ـ

javanenghalabi - shohada - yazd 2ـ

قبرهای آماده شده برای تدفین شهدای گمنام در میدان امیرچخماق
 

ـ

ـ

این در حالی است که پیشنهاد یک محل مخروبه بعنوان محل دفن شهدای دفاع مقدس، از سوی برخی مدیران دولتی و کم لطفی که از سوی آنان نسبت به این شهدا صورت گرفته، این گمانه را قوت بخشیده است که متولیان امر تشییع و تدفین شهداء برای جلوگیری از وهن مقام این شهیدان والامقام، برنامه تدفین شهداء را لغو کرده و مردم شهر یزد در روز شهادت امام هشتم، تنها این شهدا را برای بازگشت به شهر تهران بدرقه کنند!

ـ

گفتنی است محل مورد نظر مردم یزد برای تدفین شهداء، در روزهای گذشته حفر شده و آماده تشییع و تدفین بوده است، اما بهانه جویی برخی مسئولین دولتی از جمله میراث فرهنگی و استانداری، برای تدفین این شهدا در میدان معروف شهر یزد، کار را به برگزاری شورای تامین استان کشانده و این سنگ‌اندازی در شرایطی است که تولیت این مسجد تاریخی و همچنین کسبه و بازاریان منطقه مذکور موافقت و حتی اشتیاق خود برای تدفین این پیکرهای پاک در میدان امیرچخماق اعلام کرده بودند.

ـ

با این حال مدیران استانی در آخرین اقدام اعلام کردند که مجوز تدفین این شهدا در یکی از اماکن اطراف این میدان را صادر خواهند کرد، محلی که در حال حاضر یک محوطه مخروبه و انبار میراث فرهنگی بوده و حتی صاحبان خودروهای اطراف میدان نیز رقبتی برای پارک خودروهای خود در این مکان ندارند.
ـ
javanenghalabi - shohada - yazd 5ـ
ـ
این رفتار مدیران دولتی که به نوعی وهن مقام شهداء را در دل خود نهفته داشته است، سبب شد تا عصر جمعه نزدیک به چهارهزار نفر از مردم یزد با تجمع در حسینیه میدان امیرچخماق، نسبت به سنگ اندازی برای تدفین شهداء اعتراض کرده و ناراحتی خود را از این رفتار مدیران استانی اعلام کرده‌اند.
ـ
این در حالی است که در سطح استان یزد، سخن از پیامک یکی از مسئولین استانی به دوستان و ابراز خوشحالی از عدم صدور مجوز تدفین شهداء در میدان امیرچخماق بعنوان یک دستاورد حزبی و جناحی به نقل محافل انقلابی مبدل شده است.
ـ
javanenghalabi - shohada - yazd 6
ـ
حال باید سوال کرد که مگر چند تکه استخوان شهیدانی که شاید سی سال از شهادت آنها می‌گذرد، چه تاثیری داشته است که به دلیل وحشت از تدفین آنها در شهر یزد و جلوگیری از تدفین این استخوان‌های بی‌نام و نشان، به عنوان یک دستاورد سیاسی برای این جریان ضد دین تعبیر شده است!؟
ـ
و سوال مهمتر آنجاست که سخنان رئیس جمهور محترم در دیدار با خانواده‌های شهداء با موضوع کرامت شهیدان و منتی که بر سر دولتمردان دارند را باید باور کرد یا اختصاص یک مخروبه برای تدفین شهدای والامقام در شهر یزد از سوی برخی دولتمردان دولت تدبیر و امید!؟
امیدواریم رئیس جمهور و مدیران دولت یازدهم هرچه زودتر به این موضوع نگران کننده در دارالمومنین یزد رسیدگی کرده و به دلمشغولی امت حزب اللهی و انقلابی و شهیدپرور ایران پایان دهند.


نویسنده به یاد شهدای گمنام در 09:30 ب.ظ | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

ابزار امتیاز دهی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات