هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر آمریکا
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
>>>
مطالب اخیر وبگاه
سنگ تمام «خاتمی» برای یک بازیگر زن + عکسبه گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق کشورمان برای سومین سالگرد ازدواج لاله اسکندری و همسرش متنی را نوشت که در ادامه مشاهده می کنید.

 

 

منبع: هشت صبح
نویسنده منتقد گمنام در 05:33 ب.ظ | نظرات()
چه منافعی در برهنه شدن زنان ایرانی برای بنگاه‌های خبری غرب وجود دارد؟

امسال هم مثل هرسال، با شروع فصل گرما مسئله ی حجاب مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفته . امسال هم این مسئله خوراک خوبی برای رسانه های فارسی زبان و غیرفارسی بیگانه شده تا با آن آنتن شبکه ی خود و ستون های سایت هایشان را از آنچه مطلوبشان است پر کنند.
 

اما به نظر میرسد این سریال تکراری و این سناریوی نخنماشده‌ی رسانه های مذکور، امسال رنگ و بوی متفاوت تری به خودش گرفته. تاجایی که سایت یاهو هم که تاحالا سعی می کرد با استراتژی «حرکت زیرپوستی؛ تاثیر بنیادی» رفتار کنه، بنا را بر این گذاشته که کاملا صریح و بی پرده به این مسئله بپردازه. به نظر میرسد امسال سرویس های بیگانه دست به دست هم داده اند تا با کمک هم، یک یادگاری خوب روی پیشانی فرهنگ ایرانباقی بگذارند. اما نتایج، بیانگر چیز دیگری است.


امسال این حرکت از شبکه‌ی فیس بوک شروع شده و با طراحی مسیح علی نژاد، (خبرنگاری که در سرمقاله روزنامه اعتماد مردم را به دلفین تشبیه کرد ) سناریوی جدیدی کلید خورده است.


 

معصومه علینژاد در کنار  رضا ربع  پهلوی

 

در روز سوم می 2014 معادل 13 اردیبهشت 93، صفحه ای در فیسبوک توسط مسیح علی نژادایجاد شد و در آن چند عکس بی حجاب وی با عنوان آزادی یواشکیStealthy Freedomیا آزادی دزدانه در خیابان های ایران منتشر شد.سپس به سرعت و طی یک فرایند سوال برانگیز عده ای پیداشدند و این تصاویر را لایک کردند و به پیج آزادی های یواشکی پیوستند.


عده ای در مکان های خلوت شهر و کشور عکس خودشان را در حالی که روسری از سر برداشته اند روی این پیج فیس بوک می گذارند و چندهزار لایک می گیرند! این صفحه که 15 روز است توسط نامبرده ایجاد شده، تمام تلاشش رو می کند تا قبح بی حجابی را برای مخاطب بریزد و تصویر زن بدون روسری در انظار عمومی رو در چشم مخاطب عادی جلوه بده.این پیج برای تحقق این مسئله و عادی جلوه دادن بی حجابی، چندین و چند عکس مربوط به وضعیت خیابان ها در دوران پهلوی را روی این پیج فیسبوک گذاشته است.


لازم به ذکر است که ظرف این 15 روز بسیاری از خبرگزاری های پربازدید وابسته به سرویس های بیگانه سعی کرده اند تا این صفحه را تبلیغ کنند.


خبرگزاری گاردین (12می، 22 اردیبهشت)
سایت یاهو به نقل از خبرگزاری AFP (13 می، 23 اردیبهشت)
خبرگزاری بی بی سی انگلیسی(در دفعات مختلف 12 ام و 13 ام می، 23 اردیبهشت)
خبرگزاری ایدیپندنت(13 می، 23 اردیبهشت)
خبرگزاری فاکس نیوز (14 می، 24 اردیبهشت)
خبرگزاری سی تی وی (16 می، 26 اردیبهشت)
خبرگزاری واشنگتن پست (16 می، 26 اردیبهشت)
خبرگزاری یورونیوز (17 ام می، 27 اردیبهشت)
خبرگزاری رادیوفردا(18 ام می، 28 اردیبهشت)
خبرگزاری بی بی سی فارسی (18 ام می، 28 اردیبهشت)


و این ها تنها بخشی از بنگاه های خبری هستند که در این چند روز با پروپاگاندا کردن این صفحه از فیس بوک تلاش کرده اند که آمار بازدید این پیج را بالا ببرند. خبرگزاری هایی که بالای 50 درصد اخبار دنیا را تامین می کنند. روزانه حدود 5 میلیون کلمه خبر.


هرکدام از این خبرگزاری ها متن جداگانه ای را با شیوه ی خاص تاثیرگذارشان منتشرکرده اند. متن هایی احساس برانگیز با عکس هایی معنادار.


مثلا در خبری که عکس آن در زیر آمده و مربوط است به سایت یاهو، عکس یک زن محجبه در فضایی نامرتب و کثیف به چشم می خوره. در حالی که عکس یک زنی که حجابش را برداشته در یک دشت پرگل به چشم می خوره. البته خود متن خبر هم احساس برانگیز است.

 

 

 

گستره ی این فعالیت عظیم رسانه ای به قدری است که حتی برخی خبرگزاری های غیر انگلیسی مثل برخی خبرگزاری های سوئدی، برزیلی، پاکستانی و... هم به زبان خودشان به بازنشر این خبرها پرداخته اند!


و همه ی این اتفاقات به صورت پشت سرهم و معنادار در همین چندروز و با قرارگیری در آستانه ی فصل گرما صورت گرفته.


جالب اینجاست که با این همه تلاش گسترده ی رسانه ای و این پروپاگاندای عظیم در این 15 روز، این پیج فیسبوک تنها توانسته حدود 300هزار نفر رو با خودش همراه کنه و از سوی دیگر نسبت تعداد عکس های بیحجاب منتشر شده به تعداد کسانی که به این صفحه پیوسته اند بسیار اندکه. و این یعنی هیچ!


به نظر میرسد این سناریو ی علینژاد نه تنها نتوانسته موفقیت لازم را کسب کند بلکه حتی برای عده ای از کاربران فیسبوک به وسیله ای برای خندیدن و مسخره کردن تبدیل شده! چند روز پیش عده ای پیج«آزادی های یواشکی مردان» را در فیسبوک ایجاد کرده اند و در آن به تمسخر پیج مذکور می پردازند. شواهد نشان می دهد ایجاد این پیج به شدت موجب خشم و عصبانیت خانم علی نژاد شده است.


و جالب تر این که یکی از کاربران سایت «بالاترین»، علیرغم جهت گیری های معلوم این سایت، مطلبی را منتشر کرده که در آن به افشای پشت پرده ی این پیج فیسبوک پرداخته و گفته:


«بازتاب خبری این کمپین در روزنامه‌های معتبر از قد و قامت کل آپوزیسیون خارج بود. بنابراین با شناختی که از سانسور خبری در رابطه با مسائل ایران دارم و نوع این کمپین، مقالاتی که در باب این کمپین کذایی نگاشته شدند 100% سفارشی و آنچنان که از متن آنها برمی‌آید همگی از ادیت مخصوصی برخوردار هستند که در عالم روزنامه‌نگاری به آن «رپرتاژ آگهی» می‌گویند؛ و متعاقبا چون در قالب آگهی است هزینه گزافی باید پرداخت. حال اگر به احتساب این مقالات فقط در لوموند و اشپیگل و فیگارو بپردازیم حداقل 15 هزار دلار دیگر پای ایشان آب خورده. اگر روزنامه‌هایی از قبیل روزنامه مکزیکی و وبسایتهای قدر قدرت خبری و صدای آمریکا و تلویزیون من و تو را به پای روابط بگذاریم و هزینه کمتری در نظر بگیریم، در کل این کمپین برای خانم علی‌نژاد بین 27 تا 30 هزار دلار آب خورده. سوال این است که کمپینی که ادعای خودجوش بودن دارد، از کجا چنین هزینه‌های گزافی را تامین می‌کند؟ و کدام افراد و نهادها هستند که چنین گسترده و هماهنگ برای چنین کمپین «خودجوش»ی در رسانه‌‌های بین‌المللی لابی می‌کنند؟»

 

 


اما سوالی که پیش می‌آید این است که این همه تلاش گسترده و به کارگیری بزرگترین بنگاه های خبری در همین چندروز چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ چرا هرسال با نزدیک شدن فصل گرما مردم ما باید شاهد تکنیک های جدید عملیات روانی و فریب افکار عمومی در رسانه های بیگانه باشند؟ چرا مسئله ی حجاب در ایران این قدر برای سرویس های خارجی اهمیت داره؟ چه منافعی در برهنه شدن زنان ایرانی برای این بنگاه های خبری وجود داره؟


چرا تصمیم گیری پیرامون حجاب، پوشش و به طور کلی فرهنگ ایرانی را به عهده ی خود مردم ایران نمی گذارند و مدام تلاش می کنند تا با ترفندهای عملیات روانی و به کارگیری ابزارهای رسانه ای، مردم رو به سمت تصمیم خاصی هل بدهند؟


این ها سوالاتی است که پاسخش را به عهده ی خواننده ی این متن می گذاریم... .
نویسنده منتقد گمنام در 05:33 ب.ظ | نظرات()
رییس‌جمهور در افتتاحیه نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا (سیکا) تحکیم پیوندهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان اعضای سیکا را از مؤثرترین راهکارها برای ارتقاء هم‌گرایی منطقه‌ای در اقتصاد جهانی برشمرد و با تاکید بر ضرورت تحرکات و تعاملات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای سازمان سیکا به تشریح دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات گوناگون منطقه ای و بین المللی پرداخت.
 

متن کامل سخنان حسن روحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

آقای رئیس، عالیجنابان، خانم ها و آقایان،

در آغاز شروع ریاست چین بر کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا را تبریک می گویم. اطمینان دارم که این اجلاس در دوره ریاست جدید خواهد توانست برای ارتقاء گفتگو و همکاری میان دولت‌های عضو گام برداشته و نقش شایسته اعضاء را برای تحکیم صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی تعمیق نماید. همچنین از تلاش‌های ارزنده دولت ترکیه در دوران ریاست بر این کنفرانس نیز تقدیر می نمایم.
 
همچنین می‌خواهم حادثه اخیر ترکیه را به هیأت ترک و ملت ترکیه تسلیت بگویم این حادثه همه ما را متأثر کرده است.

حضار محترم؛
جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای پیشگام سیکا، حضور در این جمع محترم را مغتنم شمرده و با تاکید بر ضرورت ارتقاء امنیت، ثبات، صلح، و بردباری معتقد است که گفتمان امنیت در آسیا دستخوش تحولات فراوانی شده و گذشته از ابعاد نگران‌کننده مفهومی آن، چالش‌هایی را نیز فراروی امنیت در دوسوی شرق و غرب آسیا، پدید آورده است. تحولی که همة ما که اینجا برای تأمین امنیت و توسعه اعتماد در آسیا گرد هم آمده‌ایم را با نگرانی و چالش های جدید روبرو نموده است؛ که مباحث این اجلاس، می تواند راهگشایِ نحوه مواجهه با آنها باشد.
به همین دلیل، درمسیر پرفراز ونشیب تحول ساختاری تبدیل این کنفرانس به سازمانی مؤثر ، برداشتن گام‌های ابتدایی در حوزه تحرکات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اقدامی ضروری است، و نزدیکی بیشتر و تعامل موثرتر میان ما و سازمان همکاری‌های شانگهای، و یا گسترش ارتباطات میان سیکا و اکو، و حتی سایر سازمان‌ها و تشکیلات منطقه‌ای خواهد توانست زمینه‌ای را برای این تعاملات کارآ فراهم آورد.
 
آقای رئیس؛
هرگز نباید دستاوردهای کهن انسانی، دینی و اخلاقی آسیا را برای رسیدن به آرمان‌های مشترک بشری نادیده انگاشت. چرا که هیچ -یک از این دستاوردها، ایمن از دستبرد منفعت‌طلبی، زیاده‌خواهی و غفلت از آموزه‌های اخلاقی سودجویانی نیست که گاهی سود خود را در یک‌جانبه‌گرایی و خشونت و افراط‌گرایی دانسته و معیشت و اقتصاد مردمان را هدف می‌گیرند و به سیاست محدودیت‌های اقتصادی و تحریم های یک‌جانبه روی می‌آورند؛ سیاست‌های نامشروعی که هدفی جز حفظ، و تداوم سلطه زورمداران ندارد. اگر چنین رهیافتی مهار نشود نقض حقوق انسان‌ها، خشونت و افراط‌گرایی، تروریزم کور و رویارویی مخرب هویت‌های افراطی مذهبی، قومی و نژادی در میان ابنای بشر پای می‌گیرد و میدان برای توسل به زور و تهدید به عنوان ابزار پیشبرد سیاست خارجی باز می شود.
 
این مفهوم و ضرورت صیانت از این دستاوردها، مرا بر آن داشت تا در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، طرح «جهان علیه خشونت و افراطی‌گری» را برای رسیدن به جهانی که در آن سخن جای سلاح، و خرد جای زور، و امنیت و ثبات جای تخریب و فساد بنشیند پیشنهاد نمودم و خرسندم که بسیاری از اعضای سیکا نیز در زمره بانیان این قطعنامه، نشان دادند که آسیا، به عنوان گهواره بزرگترین مذاهب جهانی و مکاتب عقلانی، همچنان می-بایست سرزمین خشونت ستیزی و افراط‌گریزی باشد. امیدوارم این قطعنامه که با اجماع به تصویب رسید به عنوان سند اجلاس در کنار سایر اسناد ارزشمند سیکا مبنایی برای اقدامات آتی ما قرار گیرد. این اجلاس نیزفرصتی دوباره خواهد بود تا در کنار یکدیگر راهکارهای اجرایی آن قطعنامه را نیز در سطح قاره پهناور آسیا با این هدف بررسی کنیم.
 
در این چارچوب و در راستای تعاملات امنیت و فرهنگ، و برای حصول به اهداف سیکا، تمایل دارم به ارتباط مفهومی این امر با فرهنگ اعتدال و تحکیم پیوندهای میان اعضاء نیز اشاره کرده و بیافزایم که:
 
* تثبیت صلح و امنیت پایدار جز از راه توسعه فرهنگ اعتدال، مدارا و گفت‌وگو به دست نمی‌آید. لذا چنانچه ما به عنوان دولتمردان و نمایندگان ملت‌هایمان، به الزامات آن پایبند باشیم می‌توان امید بست که دیگران نیز این شیوه را برگزیده و این راه را بپیمایند. تعمیق چنین فرهنگی نیاز به گسترش آموزش حقوق و کرامت انسان، فارغ از هرگونه رنگ و تعلقی در میان گروه‌های مرجع جامعه به ویژه نخبگان سیاسی، مذهبی، و اجتماعی دارد. در این راستا سیکا می-تواند برگزاری نشست‌های اعتمادساز گفت‌وگو در همه ابعاد را نیز در دستور کار خود قرار دهد.
 
* علاوه بر این، تحکیم پیوندهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان اعضای سیکا نیز از جمله مؤثرترین راهکارها برای ارتقاء هم‌گرایی منطقه‌ای در اقتصاد جهانی خواهد بود؛ زیرا انجام پروژه‌های مشترک اقتصادی و سرمایه-گذاری‌های مشترک می تواند به تحکیم بیشتر هم‌گرایی آسیایی منجر شود. چنین هم‌گرایی در گام اول مستلزم پرداختن به امور و اقداماتی است که به آسانی بتوان بر سر آن به وفاق عام دست یافت؛ اموری مانند گسترش ترانزیت و کریدورهای حمل و نقل، همکاری در حوزه انرژی، همکاری مستقیم بانکی، مدیریت منابع آبی و دیگر اشکال همکاری-های اقتصادی.
 
* همچنین ، علاقمندم بر ضرورت همیاری و اقدام مشترک اعضای این مجمع محترم، برای امحای خطر دهشتناک سلاح‌های کشتار جمعی موجود برای صلح و امنیت بشری تأکید نمایم. همان‌گونه که سال گذشته در اولین اجلاس عالی‌رتبه مجمع عمومی ملل متحد درباره خلع سلاح هسته‌ای به نمایندگی از جنبش عدم تعهد تأکید کردم، تنها راه رفع تهدید این سلاح‌ها، امحای کامل آن‌هاست. مجمع عمومی ملل متحد نیز متعاقباً با تصویب قطعنامه‌ای نقشه راه رسیدن به آن را تبیین کرد. ضرورت دارد دولت‌های عضو این مجمع محترم نیز ضرورت دارد با همکاری بیشتر برای تحقق اهداف آن قطعنامه، نقش مؤثر آسیا را برای رسیدن به جهانی عاری از سلاح هسته‌ای تثبیت کنند.
 
درهمین جهت جمهوری اسلامی ایران براساس دکترین دفاعی و مبانی اخلاقی ودینی خود، با تسلیحات اتمی مخالف است ولی استفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای را حق خود و همه کشورها می داند وبراین باوراست که با رویکرد برد- برد و به دور از زیاده خواهی وتهدید می توان مذاکرات جاری در مورد برنامه هسته ای ایران را به توافق نهایی رساند به نحوی که حقوق هسته ای ایران تضمین شود ونگرانی های مشروع طرفهای مذاکره نیز برطرف گردد.
 
آقای رئیس؛
لازم است باتو جه به اعلامیه اصول و اهداف سیکا، به فاجعة انسانی سوریه نیز اشاره نمایم. بحرانی که آتش آن را برخی از بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی با سرازیر کردن منابع تسلیحاتی و اطلاعاتی و تقویت گروه‌های افراطی دامن زدند. بلاتردید استمرار ناامنی و بی‌ثباتی در این کشور می‌تواند بیش از پیش به فراسوی مرزهای آن گسترش یافته و اعضاء سیکا را هم تحت تأثیر افراط گرایی‌های تروریستی خود قرار دهد. ایجاد صلح و آرامش در سوریه در گرو ایجاد شرایط لازم برای مفاهمه و گفت‌وگوی ملی میان دولت سوریه و همه گروه‌های تأثیرگذار در آن کشور است که ملتزم به روش‌های غیرخشونت‌آمیز بوده و امنیت و ثبات را طلب می‌نمایند.
 
آقای رئیس؛ عالیجنابان؛
فلسطین نیز دیگر معضل امنیت ستیز در نزدیکی ما و در مقوله مذکور است. مجمع عمومی ملل متحد سال گذشته با هدف افزایش آگاهی جامعه جهانی از وضعیت اسفناک مردم فلسطین سال ۲۰۱۴ را سال همبستگی با مردم فلسطین اعلام نمود . بر این اساس شایسته است که این مجمع محترم نیز در این سال به وضعیت مردم فلسطین و درد و رنجی که آن‌ها از اشغال سرزمین مادریشان می‌کشند بیش از گذشته توجه واهتمام نشان دهد.
 
با کمال تأسف بی‌توجهی جامعه بین‌المللی موجب شده است که سیاست‌های اشغال‌گرانه و توسعه‌طلبانه رژیم صهیونیستی همچنان ادامه یابد و در نتیجه، رسیدن به راه‌حلی جامع و عادلانه برای این بحران دور از دسترس شود، و ابعاد فاجعه انسانی که گریبانگیر ملت فلسطین شده است عمیق‌تر گردد. جامعه بین‌المللی نیز باید وظیفه خود را برای احقاق حقوق مردم فلسطین انجام دهد تا این خشونت ساختاری هر چه زودتر اصلاح شود.
 
آقای رئیس؛ حضار محترم؛
در دو سوی شرق و غرب سیکا، بحران‌ها و نزاع‌های مختلف دیگری نیز در جریان است؛ که باید در خصوص آن نیزسخن بگوییم. چرا که امید واثق دارم که با همکاری اعضای این کنفرانس در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانیم شاهد آسیایی عاری از جنگ، خشونت و افراطی‌گری باشیم. آسیایی که در آن جان و کرامت آدمیان بیش از هر چیز ارزشمند، و مردمانش بهروز و برخوردار باشند. آسیایی که بیش از نصف جمعیت جهان درکشورهای ما چشم امید به آن دوخته اند که آرمان "اعتمادسازی" را گامی به تحقق نزدیک تر کنیم تا مردم سراسر جهان بتوانند درکنار هم زندگی ای آرامتر، اخلاقی تر و با نشاط تر درراستای فضیلت های انسانی والهی داشته باشند. وقت آن است که ارزشهای اخلاقی را سرمایه اعتمادسازی جهانی کنیم.
 
آقای رئیس؛
از حوصله جناب‌عالی و حضار محترم تشکر می‌کنم.
نویسنده منتقد گمنام در 05:32 ب.ظ | نظرات()
تلقی صادق از «امام» و «معماری»  خنده‌دار است/ به نظرات عجیب برادرم عادت کرده‌امسعید زیباکلام در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در گرگان با اشاره به سخن صادق زیباکلام مبنی بر اینکه «معمار انقلاب امام راحل نبود و هاشمی معمار انقلاب بود! گفت: من ابداً به این حرف اعتقاد ندارم و به نظرم این حرف به قدری غیرمترقبه و بی‌زمینه است که متحیرانه باید به آن خندید.

وی افزود: اگر قرار باشد حرف بی‌معنا و مبنا زده شود هرکسی که از راه برسد نظریه می‌دهد.

استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: باید از وی پرسید تا مبانی و شواهد و دلایل حرف خود را ارائه دهد که بر چه اساسی معماری انقلاب را به هاشمی نسبت می‌دهد؟!

وی تلقی برادرش را از «انقلاب» و حتی «معمار» عجیب، و شگفت‌انگیز و خنده‌دار خواند و متذکر شد: متأسفانه برخی از ما دانشگاهیان، حوزویان و رجال سیاسی در وضعیتی که جامعه تبدیل به یک جامعه‌ی سیاسی و هیجانی و شعاری شده است فقط برای تحریک عواطف و تهییج احساسات اظهارنظر می‌کنیم.

سعید زیباکلام افزود: گاهی اوقات برخی افراد حرف‌هایی می‌زنند که مبنایی ندارد و تنها می‌خواهند یک حرف عجیب و غریب زده باشند که همه را شوکه کنند و خودشان در میدان دیده شوند؛ لذا لازم است تا از این افراد خواست که ادله و مبنایی برای حرفشان ارائه دهند.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که شما و برادرتان اگر با هم روبرو بشوید و یا همدیگر را ببینید بحث و جدل می‌کنید یا خیر؟! لبخند زد و گفت: من و برادرم هر وقت یکدیگر را می‌بینیم راجع به مسائل غیرسیاسی حرف می‌زنیم و دعوا هم نمی‌کنیم؛ این اختلاف‌نظرها جدید نیست و دیگر به آن عادت کردیم.


نویسنده منتقد گمنام در 05:31 ب.ظ | نظرات()
در حالی که هفته گذشته جمعی از متدینین در اعتراض نسبت به وضعیت عفاف و حجاب قصد تجمعی داشتند که پس از کش و قوس فراوان، با مخالفت وزارت کشور مواجه شدند، از آن‌سوی مرزها هم خبر رسیده است که یکی از بازیگران سینمای ایران که باید الگوی عفاف و حجاب جامعه باشد و با پول بیت المال به شهرت رسیده، اقدام به رفتار هنجارشکنانه و خلاف عفت کرده است!

رفتارهای هنجارشکنانه نتیجه مماشات مسؤولین

دولت یازدهم هم مانند اغلب دولت‌های گذشته و البته با روشی متفاوت در آغاز به کار خود سعی کرد با ایده‌های غیر قابل اجرا و باورنکردنی، مانند حذف ممیزی و عدم تفاوت میان هنرمند ارزشی و غیر ارزشی، دل هنرمندان را بدست بیاورد! اما اخباری مانند دستگیری برخی بازیگران در پارتی‌های شبانه و یا روبوسی بازیگر زن با رئیس فستیوال کن و... که این روزها با شتاب بیشتری اتفاق می‌افتد و روی خروجی رسانه‌ها قرار می‌گیرد، حکایت از آن دارد که برخی از همین به اصطلاح هنرمندان سعی دارند تا با استفاده از خلا نظارتی بوجود آمده و مماشات احتمالی مسؤولین، اقدام به رفتارهای هنجارشکنانه کنند که نمونه بارز آن را این روزها شاهد هستیم.

رفتارهای هنجارشکنانه از فرش قرمز تا روبوسی با نامحرم

هر چند واکنش به هنگام معاون پارلمانی وزیر ارشاد نسبت به این رفتار زننده و خلاف عفت قابل تقدیر است اما به نظر می رسد مماشات مسؤولان اغلب دولتها با این گونه مناسبات هنرمندان، رفتارهای هنجارشکنانه آنها را از بدحجابی روی فرش قرمز به سمت روبوسی با نامحرم رسانده است.

بایستی توجه کرد که عدم برخورد قاطع با چنین رفتارهایی نه تنها منجر به تکرار وقایعی این چنینی و یا حتی حادتر می شود بلکه چنین به اصطلاح هنرمندانی به عنوان الگوی جامعه، یا باعث انحراف عده ای می شوند که الگوپذیر بی چون و چرای این افراد هستند یا موجب ایجاد سرخوردگی در میان قشری از جامعه می شوند که این افراد را در شخصیتها و نقشهایی متفاوت از این رفتارهای هنجارشکنانه دیده اند.

شهرت با هزینه بیت المال و پشت پا زدن به اعتقادات مردم

بازیگرانی که با رفتار و پوشش خود در خارج از کشور و یا حتی داخل کشور با حضور در مهمانی های شبانه و... الگوی خوبی از زن مسلمان ایرانی ارائه نمی دهند، نباید فراموش کنند که با بودجه و بیت المال یک کشور اسلامی به اشتهار می رسند، بنابراین بی اعتنایی به اخلاقیات و اعتقادات مردم این سرزمین، موجب می شود تا کسی هم رفتار آنها را تحمل نکند.

امین تارخ پرداختن به فساد بازیگران را بی شرافتی و بی نجابتی خواند

همین یکی دو روز پیش بود که امین تارخ بازیگر و رئیس انجمن بازیگران سینما در واکنش به انتشار خبر دستگیری بازیگران در پارتی شبانه به خبرنگاران گفت: "اگر برای دوستان مطبوعاتی نجابت و شرف اهمیت دارد نسبت به همه چیز و همه کس این عکس العمل را نشان دهند، نه این که خبری را تنها بر مبنای افزایش تیراژشان انتشار دهند...(اینها) می خواهند صنف ما را بی ارزش کنند ..."

ای کاش انجمن بازیگران سینمای ایران که در واکنش به انتشار خبر دستگیری بازیگران در پارتی شبانه، خبرنگاران را متهم کردند، این بار هم وظیفه خود می دانستند و حداقل این رفتار هم صنفی شان را تقبیح و به قول خودشان برای اینکه نشان دهند نجابت و شرافت برایشان اهمیت دارد واکنشی در خور شان یک نهاد صنفی مستقل نشان می دادند!

فقر فرهنگی عامل بدحجابی است، حجاب بازیگران قانون مدون ندارد

اما لازم به یادآوری نیست که فقر فرهنگی مهم ترین عامل بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه ما است و هزاران یادداشت و مقاله و مصاحبه در این زمینه منتشر شده است اما به نظر می رسد مسؤولان هم در کنار اقدامات سستشان درباره قوانین عفاف و حجاب، قانونها و آیین نامه های مدونی را برای قشر هنرمندان که بخشی از الگوهای جامعه هستند، تنظیم کنند تا تکلیف هم برای هنرمندان و هم برای جامعه مشخص شود بنابراین اگر آگاهی های لازم داده شود، بسیاری از مصادیق بد حجابی کاهش پیدا می کند. حجاب ظاهری بدون حجاب باطنی که همان تقوای درونی است موثر نخواهد بود. مسؤولان و متولیان امر فرهنگ در کشور باید این خطر را جدی بگیرند، چون فقر فرهنگی خطرناک تر از فقر اقتصادی و مادی است و فقر فرهنگی ریشه برخی از انحراف ها است.

نویسنده منتقد گمنام در 05:31 ب.ظ | نظرات()
باشگاه خبرنگاران نوشت: طی سال‌های اخیر نگهداری از حیوانات اعم از سگ و گربه در ابعاد کوچک و خانگی در منازل مسکونی و زندگی با گونه های مختلفی از حیوانات به صورت یک الگو و کلاس اجتماعی تبدیل شده است.

از دید روانشناسان اجتماعی نگهداری از حیواناتی مانند سگ و گربه در منزل، نشانه‌ای از نابودی فرهنگ و گوشه‌ای از عقده‌های روحی و رفتاری و نیز کمبودهای عاطفی در زندگی شخصی افراد است به طوری که آنان با بهانه مختلف همچون "تنهایی‌های امروزی و ناهنجاری‌های جامعه خویش"، سعی در سرپوش گذاشتن همنشینی خود به عنوان یک انسان با حیوانات دارند.

محققان اجتماعی بر این باورند، که هم غذا  شدن با این گونه حیوانات و آنها را با خود به مراکز عمومی آوردن ضمن آنکه نشانگر کمبود محبت شدید افراد است، از عدم برقراری ارتباط فرد با خانواده و جامعه نیز حکایت می‌کند و گاهاً افراد تحت الشعاع، خود تحت تأثیر تفکرات چنین افرادی قرار می‌گیرند.

ازنظر روانشناسان این یک واقعیت است که با شیوع زندگی فانتزی و با کم عمق شدن روابط انسانی، تمایل به داشتن حیوانات خانگی بالطبع افزایش پیدا می‌کند و انسان‌های دوران پست مدرن به صورت عمومی حیوانات خانگی را به دلیل علاقه به بازیگوش بودن و یا صدای زیبای آن‌ها نگهداری می‌کنند.
 
جالب اینكه در این میان، شبکه‌های ماهواره‌ای برای کسانی که لذت داشتن حیواناتی مانند سگ و گربه و... در خانه را درک نمی کنند ابراز تأسف می کند و در این زمینه رپرتاژ خبری وسیعی می دهد که: "کسانی که حیوان خانگی در خانه ندارند نمی توانند احساس علاقه به حیوان را درک کنند و دست خودشان هم نیست، چون تجربه اش را نکردند. ولی وقتی یک حیوان خانگی در خانه داشته باشید آنقدر به آن عادت می کنید و انس می گیرید که یکی از اعضای خانواده تان می شود! "

این گونه رفتارها حتی در بین اقشار خاص جامعه نیز نفوذ كرده است. بازیگران از این جمله هستند؛ متاسفانه كسانی كه خود را الگو و قشر روشنفكر و فرهیخته می پندارند، با یک حیوان حرام گوشت یا بدتر از آن با یک سگ‌، انس می‌گیرند تا جایی که در مواردی مشاهده شده به طور علنی اعلام می‌کند که او را از بقیه اعضای خانواده شان بیشتر دوست دارند و بعضا وقتی که باید به همسر و یا خانواده خود ابرازعلاقه کنند، در کنار حیوان وقت می‌گذراند كه تصاویر زیر بخشی از این فاجعه است:


هانیه توسلیروناك یونسی


هدیه تهرانی


سارا خوئینی‌ها


نیوشا ضیغمی


لیلا اوتادی


هانیه توسلی

الناز حبیبی


آناهیتا نعمتی


نیوشا ضیغمی


علی صادقی


نویسنده منتقد گمنام در 05:30 ب.ظ | نظرات()

به گزارش پایگاه خبری گرمه به نقل ازندای انقلاب، از یک مقام آگاه در امور امنیتی و اطلاعاتی درخصوص پشت پرده سناریوی ناکام سرویس جاسوسی انگلیس در راه اندازی کمپین علیه مقدسات با نام "آزادی های یواشکی زنان در ایران" در فیس بوک کسب اطلاع کرد که این پروژه اخیرا در بستر فضای مجازی برای سرایت در فضای حقیقی با هدف قبح شکنی و حیازدایی از جامعه از سوی سرویس اطلاعات خارجی انگلستان MI۶ طراحی و کار میدانی آن بر عهده یکی از عوامل این سرویس با نام معصومه قمی (مسیح علی نژاد) همکار سابق رسانه های زنجیره ای اصلاح طلب سپرده شده است.


مسیح علی نژاد همکار سابق نشریات زنجیره ای اصلاح طلب و عامل سرویس جاسوسی انگلیس که ماموریت راه اندازی کمپین آزادی های یواشکی زنان در ایران به او سپرده شد

بر اساس این گزارش، طراحان خارجی این پروژه امنیتی ضد فرهنگی پس از عدم سرایت و فراگیری این سناریوی ناکام از فضای مجازی به فضای حقیقی، رسانه های تحت امر خود همچون شبکه بهایی "من و تو" و شبکه فارسی رژیم سلطنتی انگلیس "بی بی سی" و ... را برای تبلیغ این کمپین بسیج کردند که البته در این کار نیز ناکام ماندند.

در همین زمینه با رصدهای که صورت گرفته، مشخص شده عمده تصاویری که به اسم زنان در داخل کشور بر روی صفحه این کمپین ضد فرهنگی قرار گرفته آرشیوی و در مواردی اصلا این تصاویر از خارج از کشور توسط عناصر ضد انقلاب و مرتبط با منافقین ارسال شده است و تنها تعداد اندکی از کاربران در داخل کشور به صورت مخفیانه مبادرت به انجام تصاویری ضد ارزشی از خود در این صفحه فیس بوک کرده اند عمدتا از عوامل جریان فتنه و فرقه ضاله بهائیت هستند.


با بی حجاب کردن خود با جمهوری اسلامی مبارزه می کنیم!

براین اساس، از ابتدای راه اندازی این صفحه در فیس بوک عوامل خارجی و نیز تمامی سرپل ها و عوامل داخلی آنان که اقدام به این کار ضد فرهنگی کرده و می کنند مورد رصد و شناسایی قرار گرفته اند.

به گزارش ندای انقلاب، طی روزهای گذشته با طراحی سرویس جاسوسی انگلیس و  هماهنگی برخی رسانه های بیگانه و ضد انقلاب کمپینی در فیس بوک تشکیل شده که طی آن از زنان خواسته شده تا با ارسال عکس های بی حجاب خود در اماکن عمومی، مثلا به مبارزه با جمهوری اسلامی بپردازند.


حمزه غالبی از حامیان جریان فتنه و ضد انقلاب مقیم پاریس که برای مقابله با جمهوری اسلامی کچل کرده است!

این درحالی است که قبل از طراحی این پروژه نیز، عناصر ضد انقلاب و مرتبط با جریان فتنه در اقدامی مضحک با تراشیدن سر خود و کچل کردن در اعتراض به ماجرای اغتشاش فتنه گران در بند 350 اوین که با پوشش رسانه های ضد انقلاب همراه بود، به زعم خود به مبارزه با جمهوری اسلامی پرداخته بودند.

نویسنده منتقد گمنام در 05:29 ب.ظ | نظرات()

شبکه فارسی وان با تولید «رویای شیرین» برای اولین بار وارد تولید سریال ایرانی شده و انتخاب کاراکتری همچون ندا برای ایفای نقش در این سریال، جهت گیری این شبکه برای هدف گیری زنان ایرانی را بیش از پیش آشکار می سازد.


 شبکه فارسی وان که به عنوان جزئی از مجموعه رسانه ای شرکت‌ "نیوز کورپوریشن" متعلق به روپرت مرداک صهیونیستی است، در تازه ترین اثر خود سریالی را تولید و پخش کرده که حکایت از عزم جدی این شبکه برای حیازدائی از جامعه ایرانی دارد.

این سریال که هدفی جز بهانه تراشی برای مهاجرت جوانان به خارج از کشور ندارد، از سوئی تلاش می کند شرایط داخل کشور را برای نسل جوان غیر قابل تحمل ترسیم کرده و از سوئی دیگر اروپا و آمریکا را به عنوان بهشت آمال و مهد آزادی و رفاه اجتماعی به بینندگان خود معرفی کند.

اما چند موضوع در این سریال جلب توجه می کند:

1- بازیگر نقش اول این سریال، ندا خواننده ای است که در مسابقه آکادمی موسیقی شبکه من و تو حضور داشته و در ظاهر به واسطه شرکت در این برنامه برای انتخاب این نقش انتخاب شده است. همکاری و تعامل میان دو شبکه فارسی وان و من و تو در این خصوص قابل تامل است بطوریکه شبکه من و تو توانسته با برگزاری این مسابقه در کنار اهداف ضد فرهنگی خود، برای همکاران رسانه ای اش نیز چهره سازی کند.

2- این سریال همانطور که از نامش پیداست به دنبال ترسیم چهره ای جذاب از زندگی در خارج کشور بوده که دست یابی به آن را یک "رویای شیرین" می داند. رویای شیرینی که باید کم و کیف آن را از طیف وسیعی از مهاجرینی جویا شد که با همین خیال خام راهی کشورهای خارجی شده و اکنون در بدترین شرایط شغلی و معیشتی در دیار غربت، روزگار می گذرانند.

3- شبکه فارسی وان با تولید «رویای شیرین» برای اولین بار وارد تولید سریال ایرانی شده و انتخاب کاراکتری همچون ندا برای ایفای نقش در این سریال، جهت گیری این شبکه برای هدف گیری زنان ایرانی را بیش از پیش آشکار می سازد. اگر تاکنون چهره هائی که در سریال های فارسی‌وان ترسیم می شدند، زنانی همچون ویکتوریای کلمبیائی بودند، اکنون با یک دختر ایرانی مواجه هستند و صد البته که آسیب ترسیم و تصویر روابط غیراخلاقی ندا، نسبت به کاراکترهای آمریکائی و ترکیه‌ای دوچندان خواهد بود.

4- نگاهی اجمالی به قسمت های پخش شده این سریال گویای این حقیقت است که برنامه ریزان یهودی‌مسلک فارسی‌وان کمر به تحقیر و تضعیف فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی ما نموده و تلاش دارند در قالب گفتارهای رد و بدل شده بین بازیگران سریال، شرایط فرهنگی حاکم بر جامعه را وخیم جلوه داده و حریم های کهن در روابط مرد و زن را ناکارآمد توصیف کنند.

5- نکته قابل توجه دیگری که در این سریال فراوان به چشم می خورد تلاش برای اثبات به بن بست رسیدن شرایط فرهنگی کشور برای نسل جوان است. ندا به عنوان نماد یک زن جوان ایرانی همه درها را به روی خود بسته می بیند و هیچ روزنه ای هم برای برون رفت از این اوضاع نمی یابد. در واقع رویای شیرین به دنبال ترسیم آینده توام با یاس و سرخوردگی برای نسل جوان کشور است.

کوتاه سخن اینکه رویای شیرین، خواب آشفته‌ای است برای مخاطبین ایرانی که به طمع تعبیر و توصیف های توام با اغراق محصولات رسانه ای اینچنینی، همه درها را به روی خود بسته دیده و  برای خروج از کشور ترغیب شوند.نویسنده منتقد گمنام در 05:27 ب.ظ | نظرات()

فیلم تلویزیونی «‌خاموشی سلطان»‌ با موضوع مبارزه با سریال‌های ماهواره‌ای و دوبلورهای زیرزمینی که از 20  اردیبهشت مراحل پیش‌تولید خود را پشت سر می‌گذارد ، اواسط خرداد‌ماه فیلمبرداری‌اش آغاز خواهد شد

 

به گزارش «پیروان موعود» ‌، فیلم تلویزیونی «خاموشی سلطان»‌ به کارگردانی فرزین فتحی در ژانر اجتماعی – پلیسی اولین اثر مقابله با جنگ نرم و مبارزه با سریال‌های ماهواره‌ای است که با توجه به دغدغه فرهنگی مقام‌معظم‌رهبری و مسئولان دولت در حال تهیه و تولید است. علیرضا مهرام، تهیه‌کننده و نویسنده فیلم در گفت‌و‌گو با «جوان» درباره بازیگران حاضر در این سریال گفت: «‌نقش‌های اصلی این سریال را بازیگران حرفه‌ای و شناخته شده ایفا می‌کنند و لوکیشن‌های فیلمبرداری نیز در سطح شهر تهران، فرودگاه امام خمینی(ره)، لواسانات و امامزاده صالح اتفاق می‌افتد.» مهرام ساخت این فیلم تلویزیونی را اقدامی در راستای شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی دانست و اظهار امیدواری کرد که هنرمندان و فیلمسازان کشورمان با تولید آثاری در این مسیر در جهت شناساندن آثار تخریب‌کننده جنگ نرم بر جوانان قدم بر دارند. داستان «خاموشی سلطان»‌ درباره یک زوج گوینده در یکی از شبکه‌های رادیویی است که ناخواسته وارد مسیر دوبله زیرزمینی سریال‌های ماهواره‌ای می‌شوند و در این مسیر برایشان اتفاقاتی می‌افتد. «خاموشی سلطان» که با حمایت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج جماران و قرارگاه سایبری جماران ساخته می‌شود، در ماه‌های آینده از رسانه ملی پخش و سپس در شبکه نمایش خانگی توزیع خواهد شد.

[تصویر:  do.php?img=1058]

[تصویر:  do.php?img=1059]


نویسنده منتقد گمنام در 05:26 ب.ظ | نظرات()

چوب و چوب کشی و چماقداری البته از طایفه مدعی روشنفکری مسبوق به سابقه است؛ همینها بودند که سال ۸۸ مدعی نه صد هزار و دویست هزار و یک میلیون که مدعی شدند در انتخابات ۱۱ میلیون تقلب شدند

«مردم بریزند تو خیابونها» همانقدر زننده است که یکی بگوید:«منتقدان من خر هستند». حالا یک جمله را همسر یکی از شخصیتهای نظام زده و آن یکی را کارگردان «گاو» (فیلم سینمایی گاو). منطق و نگاه پشت این دو جمله یکی است.

 

اینکه یا فقط ما حرف می زنیم و یا اصلا حرفی زده نشود و اگر هم زده بشود محکوم است و چه است و چه و القابی که این روزها می گذارند روی منتقدین منطق کسانی است که خودشان را پشت ژست های پرطمطراق روشنفکری پنهان کرده اند، چه اینکه با رفتارهایی که دارند حالا ثابت کرده اند که اینها صرفا به ساحت تفکر و فکر آویزانند و بلا به دور از روشنفکری!

 

 

 


 

 

 

روزی به خاطر اینکه بازیگری در یک فیلم سینمایی دفاع مقدسی بازی کرده تهدید می شود، روز دیگر خواننده ای صرفا به خاطر درآغوش گرفتن رییس جمهوری که آنها دوستش ندارند آزار می بیند و دخترش در دانشگاه هتک حرمت می شود. دیگری را به خاطر اینکه در حضور رهبری صحبت کرده است، بایکوت می کنند و چون با بی اقبالی مردم نسبت به خود مواجه می شوند، نسخه  غیر مجاز پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را روی پیاده روها پهن می کنند تا مگر از فروشش کم کنند که البته بازهم نمی شود.

 

 

 

و این قصه همینطور ادامه دارد. سبکهای نخ نمای این جماعت که توان حضور در رقابت برای دیده شدن در اذهان مردم را ندارند هر روز علیه بازیگر و هنرمند و چهره ای ادامه دارد.

 

 

 

اخیرا البته اتفاقات تازه تری افتاده است و یکی دیگر را با چوب زده اند. الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون را فقط به خاطر تبریک سال نو به رهبری مدتی است که آماج توهین ها شده است. به او گفته اند:«سینمای ایران جای زنانی چون تو نیست»!

 

 

 

 

 

 

شب تولد پسرش شیشه های ماشینش را شکسته اند و شب قبل از برنامه هنر انقلاب که میهمان انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران بود، او را با چوب زده اند.

 

 

 

چوب و چوب کشی و چماقداری البته از طایفه مدعی روشنفکری مسبوق به سابقه است؛ همینها بودند که سال ۸۸ مدعی نه صد هزار و دویست هزار و یک میلیون که مدعی شدند در انتخابات ۱۱ میلیون تقلب شدند، برخی از همین کارگردانها در تجمع های غیر قانونی ارازل اوباش که اتوبوسها و بانک ها را به آتش می کشیدند، حضور پیدا کردند. همینها در جشن خانه سینما آرزو کردند، نظام برچیده شود. همینها به منتقدانشان گفتند:«خر»!. همینها بودند که بدون مجوز فیلم ساختند و رفتند در ینگه دنیا گفتند:«در ایران آزادی نیست!؟»

 

 

 

حاتمی کیا را به خاطر اینکه پیام تاثیر گذار امام را درآخر فیلمش و دقیقا درست در جای خودش آورده، تکفیر می کنند. در سایتهاشان مریلا زارعی را به خاطر بازی در فیلمهای دفاع مقدسی و احترام به مادران شهدا، تخریب می کنند. علیه شهاب حسینی، پروانه معصومی و...به خاطر صحبت کردن درحضور رهبری در فیس بوک صفحه می سازند.

 

 

 

 

 

 

امین حیایی و شریفی نیا را به خاطر اینکه در فیلم ابولقاسم طالبی و مسعود ده نمکی بازی کرده اند، بایکوت می کنند. فیلمهای ده نمکی را به بازار سیاه می فرستند، برای اینکه نفروشد(که اتفاق بازهم بیشتر از فیلمهای آنها می فروشد). و چه ها که نمی کنند، در دنیای هنر و به نام هنر. لعیا زنگنه را به خاطر بردن اسم حضرت زهرا س و احترام به ایشان مورد بی حرمتی قرار می دهند. و خیلی های دیگر را همینطور آماج توهین های خود می کنند و با سیاه لشکر های قلمی و با چماقهایی از جنس های  کلیک و dislike، آنچنان بر اعصاب و روان هنرمندان متعهد می کوبند که خدا می داند.

 

 

 

همین منطق فکری در یکی از آخرین کنش های خود، علیه مستندی دانشجویی، لشکری از توهین ها را به صف کرده اند. همه قلمها در همه رسانه های طویلشان پشت دژی فولادین دانشجویان سازنده مستند را با انواع برچسب ها متهم می کنند. در اردوگاه مدعیان آزادی بیان "هیچ کس"، «من روحانی هستم» را ندیده است، اما "همه" خواستار برخورد قضایی و پلیسی با این مستند هستند.
نویسنده منتقد گمنام در 05:23 ب.ظ | نظرات()
جت الاسلام "حامد تقدیری" در صفحه شخصی خود نوشت: سرمایش انقدر زیاد است که تربیت بچه هایمان را هم منجمد میکند. هم بستنی است هم وسیله ی بستن فکرها و جهت دهی تربیتی است. پدر برای تشویق فرزندش بستنی را میخرد در حالیکه به جای ماده بستنی هزاران مشکل تربیتی را به خورد فرزند میدهند. اینها رخنه های فرهنگی است که خیلی عادی از کنار آن میگذریم. نه تنها فرهنگ اسلامی بلکه فرهنگ ایرانی را هم هدف قرار داده است.

تهاجم فرهنگی عروسک باربی جریان مجهولی نیست که بزرگواران بگویند بی اطلاع بودند. در ایران کتابهای متعدد و مقالات بسیاری در این زمینه نوشته شده است و در خیلی کشورها با آن مقابله میشود و پخش آن ممنوع است.

اینکه شرکت بزرگی چون شرکت میهن چنین خطایی کند و مسئولین وزارت فرهنگ کشور چیزی نگویند جای بسی تعجب دارد.

تخریب ذهن کودکان با بستنی میهن+عکس

در مبانی فقهی بزرگان چون شیخ انصاری ره و حضرت امام ره مرحوم خویی ره و... که دقت میکردم استنباط شخصی ام این بود که ادله بیع غرری و بعض ادله تکسب به حرام شامل آن میشود و شاید بتوان گفت اگر جلد آن مقصود واقع شود و هزینه ای در مقابل آن باشد مال مشبهه به حرام باشد و اکل مال بالباطل که حرمت وضعی خواهد داشت. البته جای تامل بیشتر دارد لکن شبهه در معامله هست.. فتأمل

«بنابراین تهاجم فرهنگی یک حقیقتی است که وجود دارد؛ میخواهند برروی ذهن ملت ما و برروی رفتار ملت ما - جوان، نوجوان، حتی کودک - اثرگذاری کنند. این بازیهای اینترنتی از جمله‌ی همین است؛ این اسباب‌بازی‌هایی که وارد کشور میشود از جمله‌ی همین است که من چقدر سر قضیه‌ی تولید اسباب‌بازی داخلیِ معنی‌دار و جذاب حرص خوردم با بعضی از مسئولین این کار که این کار را دنبال بکنند؛ البته بحمدالله ظاهرا اینجا یک تصمیمی در این زمینه گرفته شد، حالا ان‌شاءالله همان تصمیم را هم دنبال کنید که اجرایی بشود. خب، دوستان ما آمدند در یکی از دستگاه‌های فعال و مسئول، عروسکهای خوبی درست کردند؛ خوب هم بود؛ اول هم حساسیت طرف مقابل را - یعنی مخالفین را، خارجی‌ها را - برانگیخت که اینها آمدند در مقابل باربی و مانند اینها، این [عروسکها] را درست کردند؛ ولی نگرفت. من به اینها گفتم که اشکال کار شما این است که شما آمدید به فلان نام، یک پسری را، یک دختری را آوردید در بازار، این عروسک شما را بچه‌ی ما اصلا نمی‌شناسد - ببینید، پیوست فرهنگی که میگوییم اینها است - خب، یک عروسک است فقط، در حالی که مرد عنکبوتی را بچه‌ی ما میشناسد، بتمن را بچه‌ی ما میشناسد. ده بیست فیلم درست کرده‌اند، این فیلم را آنجا دیده، بعد که میبیند همان عروسکی که در فیلم داشت کار میکرد، در مغازه هست، به پدر و مادرش میگوید این را برای من بخرید؛ عروسک را می‌شناسد؛ این پیوست فرهنگی [است‌]. شما بایستی این عروسک را که ساختید، در کنار ساخت عروسک، ده بیست فیلم کودک درست میکردید برای اینکه این عروسک معرفی بشود پیش بچه‌ها؛ بعد که معرفی شد، آن‌وقت خودشان میخرند، [ولی‌] وقتی معرفی نشد، بازار ندارد و ورشکست میشود؛ و ورشکست شد. یعنی یک چنین دقتهایی را بایست کرد. به‌هرحال این تهاجم فرهنگی به این شکل یک واقعیتی است»

نویسنده منتقد گمنام در 05:22 ب.ظ | نظرات()
نویسنده منتقد گمنام در 05:22 ب.ظ | نظرات()
نویسنده منتقد گمنام در 05:19 ب.ظ | نظرات()
 خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه در گزارشی با اشاره به نزدیک شدن به زمان پایان مأموریت «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده گروه 1+5 در مذاکرات هسته‌ای با ایران، این موضوع را چالشی در مسیر گفت‌وگوها دانسته است.

«کاترین اشتون» انگلیسی که در 5 سال گذشته ارشدترین مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا بوده، «ممکن است در مذاکرات یک تصمیم‌گیرنده مهم نبوده باشد، اما هماهنگ‌کننده اصلی مذاکرات از سال 2010 بوده است.»

رویترز با اشاره به نقش اشتون در جریان مذاکرات، نوشته است: «جدایی وی آن‌ هم در این برهه حساس، می‌تواند مذاکرات را پیچیده کند و احتمالا آن را با تهدیداتی مواجه کند.»

هرچند که ایران و گروه 1+5 بر اساس زمانبندی اولیه توافق موقت ژنو باید تا روز 29 تیر (20 جولای) به توافق برسند، و مأموریت اشتون نیز تا مهر ماه (فوریه) ادامه دارد، اما با توجه به سنگ‌اندازی‌هایی که از سوی اسرائیل صورت گرفته و همچنین اختلافات طرفین، احتمال تمدید توافق موقت برای یک دوره 6 ماهه دیگر نیز وجود دارد.

رویترز در این بار می‌نویسد: «بروز تأخیر می‌تواند به این معنی باشد که مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا به فرد دیگری سپرده شود که آشنایی کمتری با این مسئله داشته یا همخوانی کمتری با ایرانی‌ها داشته باشد. در آنصورت، هرچند که احتمالش کم است، اما ممکن است وظیفه هماهنگی به دیگران، خارج از اتحادیه اروپا، سپرده شود که در آنصورت مذاکرات از دید ایرانی‌ها ممکن است به نقطه صفر بازگردد.»

اشتون 58 ساله تا پیش از این انتصاب به این سمت، یک فعال اجتماعی در زمینه انرژی هسته‌ای بود و تا زمانی که به صورتی غیرمنتظره برای این پست انتخاب شد، هیچ تجربه‌ای در زمینه سیاست خارجی نداشت.

رویترز با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا در انتخاب جانشین اشتون، علاوه بر مسئله ایران، موضوع تنش با روسیه بر سر اوکراین را نیز مد نظر خواهد داشت و به همین جهت ممکن است فردی را برگزیند که رویکردهای سخت‌گیرانه‌تری داشته باشد. این خبرگزاری از «کارل بیلت» و «رادوسلاو سیکارسکی» وزیران خارجه سوئد و لهستان به عنوان گزینه‌های جایگزینی اشتون نام برده است. هر دوی این وزرا، اخیرا سفری به تهران داشته‌اند.نویسنده منتقد گمنام در 05:15 ب.ظ | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

ابزار امتیاز دهی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات