هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر آمریکا
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
>>>
مطالب اخیر وبگاه
دوستان عزیز شما می تونید با مراجعه به سایت استاد عزیز آقای رائفی پور(www.masaf.ir) کلیه سلسله جلسات روایت عهد رو از قسمت سخنرانی هاشون دانلود کنید و با برنامه ریزی برای گوش دادنشون اطلاعات زیادی به دست بیارین،دوستانی هم که نمیتونن دانلود کنن لطفا بیان پیش من تا فایلها رو در اختیارشون قرار بدم ....اما چون ما بچه های مازندران به طور خاص به کشاورزی مربوط میشیم ، لطفا سعی کنید این دو جلسه از روایت عهد رو گوش بدید،متشکر.

با کلیک روی لینکهای زیر میتوانید مستقیما از مصاف دانلود کنید.
نویسنده حامد محمدجان پور در 08:12 ب.ظ | نظرات()

در حالی که کشورهای خاورمیانه اخوان المسلمین را طرد می‌کنند، ترکیه به آنها پناه می‌دهد.

مقصد بعدی اخوانی‌ها کجاست؟

به گزارش مصاف، شبکه آمریکایی فاکس نیوز اعلام کرد، با وجود اینکه اخوان المسلمین در اغلب مناطق خاورمیانه طرد شده اند، ممکن است در ترکیه مورد استقبال قرار بگیرند. این کشور با وجود اینکه عضو ناتو است، به نظر می رسد برای فاصله گرفتن از این گروه، تحت تاثیر فشارهای منطقه ای و غربی قرار نگرفته است. 

فاکس نیوز افزود: ناظران معتقدند مقصد بعدی اخوان المسلمین بعد از طرد شدن از قطر، روشن بود و برنامه های آن ها یعنی براندازی رهبران سکولار در کشورهای خاورمیانه به قوت خود باقی است.

این شبکه آمریکایی به نقل از بنیامین وینتال پژوهشگر موسسه آمریکایی دفاع از دموکراسی ها گفت: ترکیه به رهبران اخوان پناهندگی خواهد داد. اخوانی ها اعلام کرده اند که برای بهره برداری از وضع پناهندگان در ترکیه برای برهم زدن ثبات و دولت در مصر و براندازی آن برنامه ریزی می کنند و این شگفت آور است، زیرا یک کشور عضو ناتو به رهبران اخوان که برای براندازی (دولت) مصر تلاش می کنند، پناه خواهد داد.

فاکس نیوز ادامه داد: هنوز مشخص نیست که آیا شبکه قطری الجزیره حامی اخوان که بعد از توصیف این گروه به عنوان گروه تروریست همواره تریبونی برای آن بوده است، به موضع خود در حمایت از اخوان ادامه خواهد داد یا این که طرد رهبران اخوان از دوحه، این شبکه قطری هم در مواضع خود تجدید نظر خواهد کرد.

اریک ماندل نویسنده روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشت: قطر و ترکیه بعد از سرنگونی اخوان در مصر به آن ها پناه دادند و اکنون هم از اخوان و حماس حمایت می کنند. در این حال وینتال ترکیه را متهم کرد که شریک غیر قابل اعتماد آمریکا و غرب در نبرد علیه افراط گرایی است. وی گفت: اردوغان پیوستن به ائتلاف به رهبری آمریکا برای از بین بردن داعش را رد کرده است در حالی که ترکیه مرکزی برای به خدمت گرفتن جنگجویان داعش به شمار می رود.

فاکس نیوز افزود: اگر فشارهای آمریکا به بازسازی روابط واشنگتن با مصر - که به علت حمایت دولت اوباما از دولت محمد مرسی به شدت آسیب دیده بود- منجر شود، در نتیجه ترکیه در پناه دادن به طرد شدگان از قطر تجدید نظر خواهد کرد. کارشناسان گمانه زنی می کنند که آن ها ممکن است به لیبی یا کویت یا تونس بروند. همچنین گفته می شود ممکن است اخوانی ها راهی انگلیس شوند. 

منبع: العالمنویسنده حامد محمدجان پور در 08:11 ب.ظ | نظرات()

داعش، دستور قتل همه اتباع کشورهای شرکت کننده در "ائتلاف بین المللی ضد گروه‌های تروریست در عراق و سوریه" را صادر کرد.

داعش دستور قتل آمریکایی‌ها و اروپایی هارا صادرکرد

به گزارش مصاف، "ابومحمد عدنانی" سخنگوی داعش در پیامی صوتی که به چندین زبان بر روی اینترنت منتشر شد، خطاب به هواداران این گروه در سراسر جهان اعلام کرد: "اگر توانستید کافری آمریکایی یا اروپایی، به ویژه اگر فرانسوی ِ نجس، استرالیایی، کانادایی یا دیگر کفار ِ محاربی را که در ائتلاف ضد دولت اسلامی (داعش) شرکت کرده اند؛ بکشید، بر خدا توکل کنید و او را به هر وسیله و شیوه ای که می توانید بکشید."

از میان کشورهای شرکت کننده در ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش، تنها آمریکا و فرانسه به حملات هوایی ضد پایگاه های داعش پرداختند.

منبع: العالمنویسنده حامد محمدجان پور در 08:10 ب.ظ | نظرات()

محمد رعد تأکید کرد، آمریکا با توجه به پشتیبانی گروه تروریستی داعش، به مثابه رأس تروریسم جهانی است.

نماینده حزب الله: آمریکا، رأس تروریسم جهانی است

به گزارش مصاف، "محمد رعد" رئیس فراکسیون "وفاداری به مقاومت" وابسته به حزب الله لبنان، درباره ائتلاف بین المللی که به سرکردگی آمریکا برای مبارزه با داعش تشکیل شده است، گفت: ما با این ائتلاف نیستیم و به جدیت این ائتلاف باور نداریم، اما مساله این است که ما نخستین کسانی بودیم که دربرابر این دیو ایستادیم زیرا از خطر آن آگاه بودیم و نخستین کسانی بودیم که خطر آن را احساس کردیم و دانستیم که این گروه، برای دین و انسان ها خطرناک است.

وی در سخنانی در مراسم چهلم شیخ "موسی محمد عاصی" امام جمعه حسینیه انصار جنوبی خاطرنشان کرد: ما به همین سبب به مقابله با داعش رفتیم، پیش از آن که سودجویان و فرصت طلبانِ بین المللی طرحی برای مقابله با آن ها بریزند؛ نقشه ای که هنگام اجرا، ناکارامدی آن ثابت خواهد شد.

نماینده حزب الله تاکید کرد: کسی که با تروریسم درگیر باشد، نمی تواند به ائتلافی منطقه ای یا بین المللی بپیوندد که برخی از اعضای آن را حامیان تروریسم تشکیل دهند، تا چه رسد به این که در رأس این ائتلاف، کشوری باشد که خود نماینده تروریسم در جهان معاصر باشد.

وی در ادامه گفت: ما می توانیم با رویکرد روشنی که داریم با وحدتمان از جامعه، کشور، مردم و دولتمان حمایت کنیم و به هیچ گونه فشار و سازش تن نخواهیم داد و قادریم که دلاورانه در برابر (داعش) بایستیم. از لبنانی هایی که هنوز پرده از برابر چشمانشان برنیفتاده است و تسامح با این تروریست های تکفیری را روا می دانند نیز می خواهیم توجه داشته باشند که ما در مبارزه با تکفیری ها در القصیر و القلمون و یبرود، از آن ها هم دفاع کردیم. اما اکنون به خاطر همین تسامح ِ آنان، ناچاریم در مرحله کنونی به جنگ این گروه ها (در منطقه عرسالِ لبنان) برویم زیرا آنان فرزندان ما و نیروهای ارتش را می کشند و سر می برند و همه این ها، تاوان تسامح برخی از لبنانی ها با این گروه هاست.

رئیس فراکسیون "وفاداری به مقاومت" در ادامه اعلام کرد که تروریست های تکفیری، هر هفته، یکی از سربازان ربوده شده  لبنانی را سر می برند تا دولت لبنان را تحت فشار قرار دهند و از هیبت و شان دولت و توانمندی های نظامی و امنیتی آن در نزد افکار عمومی بکاهند.

"محمد رعد" سپس همه لبنانی ها را به حمایت از ارتش فراخواند و آن را تنها تضمین برای وحدت و امنیت و ثبات لبنان دانست و اعلام کرد: ما نیز دوشادوش ِ ارتش، به مقابله با کسانی خواهیم رفت که جامعه، امنیت کشور و امنیت مردم لبنان را تهدید کنند.

منبع: العالمنویسنده حامد محمدجان پور در 08:10 ب.ظ | نظرات()

کمیساری عالی پناهندگان، از آواره شدن صدهزار تن از کردهای سوریه خبر داد.

داعش، 100 هزار کرد سوری را آواره کرد

به گزارش مصاف، "ملیسیا فلمنیگ" سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان وابسته به سازمان ملل تأکید کرد: دولت ترکیه به ما اعلام کرد که در روزهای گذشته، حدود 100 هزار نفر از کردهای سوریه، از ترس داعش به مرزهای ترکیه گریختند.

کمیساریای عالی پناهندگان، روز شنبه هشدار داده بود که در پی ادامه درگیری های داعش برای تسلط بر شهر کردنشین "عین العرب" نزدیک مرزهای ترکیه و سوریه، صدها تن آواره خواهند شد.

داعش تاکنون حدود 60 روستای اطراف عین العرب را اشغال کرده است.

ترکیه، روز جمعه، پس از 48 ساعت تعقیب و گریز، برای پناه دادن به گروهی از آوارگان منطقه عین العرب که کردها آن را کوبانی می خوانند، مرزهای خود را گشود.

نیروهای امنیتی ترکیه ابتدا برای متفرق کردن آوارگان کرد سوری به سوی آنان حمله ور شده و به سوی آنان گاز اشک اور شلیک کردند.

منبع: العالمنویسنده حامد محمدجان پور در 08:09 ب.ظ | نظرات()

مقامات روسی در ادامه، ورود نظامیان آمریکایی به عراق را توطئه و دسیسه ای سیاسی – امنیتی دانسته و این امر را محکوم کردند.

روسیه: "ابوبکر البغدادی" از سازمان CIA دستور می‌گیرد

به گزارش  مصاف، سازمان اطلاعات و امنیت روسیه (KGB) فاش کرد که «أبوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی - تکفیری «دولت اسرائیلی عراق و شام» موسوم به "داعش"، تمامی نقشه های این گروهک ترویستی را از سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (CIA) دریافت می کند.

در همین راستا رسانه های روسیه ضمن اعلام این خبر، نوشتند: سازمان اطلاعات روسیه همچنین اعلام کرده که "البغدادی" و سایر افراد برجسته گروهک تکفیری "داعش" در آمریکا آموزش دیده اند.

به نوشته این روزنامه های روسی، قرار است در آینده ای نزدیک سازمان اطلاعات روسیه اسناد و مدارکی در این مورد را منتشر کند تا بسیاری از جزئیات محرمانه "داعش" برای افکار عمومی جهان فاش شود.

مقامات روسی در ادامه، ورود نظامیان آمریکایی به عراق را توطئه و دسیسه ای سیاسی – امنیتی دانسته و این امر را محکوم کردند.

منبع : شیعه آنلایننویسنده حامد محمدجان پور در 08:09 ب.ظ | نظرات()

داعش از تولد نوزادی یک چشم خبر داد که اکنون در اختیار آنان است و تروریست‌های این گروه وی را با نام «المسیح الدجال» معرفی کرده‌اند.

دجال به داعش پیوست؟!

به گزارش مصاف ـ گروه تروریستی ـ تکفیری داعش با انتشار تصویری از نوزادی یک چشم در شبکه‌های اجتماعی مدعی شد که این نوزاد «المسیح الدجال» (مسیح دروغین) است.
پایگاه خبری "اینترنشنال بیزنس تایمز (IBtimes)" با انتشار این خبر اعلام کرد: داعش با سوءاستفاده از این تصویر، از آن به‌عنوان ابزاری برای جذب افراطی‌های مسلمان بهره می‌برد.
گروه تروریستی داعش اعلام کرده که این نوزاد یک چشم در اسرائیل به دنیا آمده و مدعی شده که تولد این نوزاد نوید آخرالزمان و پایان جهان را می‌دهد.
داعش همچنین مدعی شده است که این نوزاد یک چشم اکنون در اختیار آنان است.
گفتنی است، در سال 2006 در هندوستان و در سال 2008 در بولیوی دو کودک یک چشم به دنیا آمدند که پس از تحقیقات مشخص شد این دو کودک دچار یک نقص ژنتیکی به نام سایکلوپیا (Cyclopia) بوده‌اند و در اثر استفاده از داروهای ضدسرطانی یک چشم متولد شدند.
دجال کیست؟
یکی از علائم ظهور حضرت مهدی(عج) که در برخی روایات، آن را از علائم حتمی برشمرده‌اند، خروج شخصی به نام «دجال» است.

دَجَل به معنای روكش نمودن یك شئ است كه باطن آن كم‌ارزش باشد، ولی روی آن را زرق و برق داده یا طلاكاری كنند. بنابراین وقتی دجال را برای كسی به كار می‌برند یعنی آن شخص منافق، دروغگو و فریبنده است. البته معانی متعددی كه گاه به ده معنا می‌رسد برای این واژه ذكر شده كه به عنوان نمونه به یكی از آنها اشاره شد.
تاریخچه دجال به قبل از اسلام برمی‌گردد، در كتاب انجیل نیز نام دجال آورده شده است. از آیات انجیل می‌توان برداشت کرد كه دجال به معنای دروغگو و گمراه كننده است، پس داستان خروج دجال و زنده بودنش در آن زمان هم در بین نصاری شایع بوده و در انتظار خروجش بوده‌اند.
در اسلام نیز سخن از دجال به میان آمده است و روایاتی در این موضوع از فریقین (شیعه و سنی) وارد شده است.
حضرت علی(ع) به نقل از پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «پیش از قیامت ده امر حتمی واقع می‌شود که خروج سفیانی و دجال از امور حتمیه‌ای است که اتفاق خواهد افتاد».
عده‌ای گویند که نام دجال؛ صائد بن صید یا ابن صیاد است و برخی مخالف این امر هستند. دجال را در زبان های انگلیسی و فرانسه، «آنتی کریست» نامیده اند که به معنی دشمن و ضد مسیح است.

مولا امیرالمؤمنین عی(ع) می‌فرمایند: «او چشم راست ندارد و چشم دیگرش در پیشانی‌اش است. او مانند ستاره صبح می درخشد و چیزی در چشم اوست که گویی آمیخته به خون است. وی در یک قحطی سخت می‌آید و بر الاغ سفیدی‌ سوار است».
در صحیح مسلم نیز آمده است: «او مردی چاق، سرخ روی، با موی سر مجعد و اعور (چپ چشم) است و چشمش همچون دانه انگوری است که بر روی آب قرار گرفته باشد.
امیرالمؤمنین علی(ع) در مورد مکان خروج دجال می‌فرمایند: «او از شهری (در آن سوی ماوراء النهرین) و قریه ای که معروف به یهودیه است بیرون می‌آید».

منبع : ابنانویسنده حامد محمدجان پور در 08:08 ب.ظ | نظرات()

با وجود تبلیغات مقام‌های امنیتی مالزی مبنی بر مبارزه با گروه‌های افراطی به ویژه داعش، "موسسه رابطه العالم الاسلامی" عربستان با کمک هواداران تکفیری خود اقدام به راه اندازی شعبه داعش در این کشور کرده است.

حمایت دولت مالزی از جریان‌های تکفیری

به گزارش مصاف، شیخ عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس، از وهابیون سرشناس عربستان و امام جماعت مکه، به دعوت نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی، به این کشور سفر و در مراسم افتتاح شعبه موسسه شرکت کرد.

وی ضمن اعلام حمایت مالی از گروه های تکفیری، حمایت دولت مالزی از اجرای دین اسلام بر اساس اندیشه وهابی ها در این کشور را خواستار شد.

بنابر این گزارش، یکی از اعضای داعش به نام "المطیری" که در دو سال گذشته وظیفه جذب جوانان مالزیایی به گروه داعش و اعزام آنان به سوریه و عراق را عهده دار بود، مدیر این موسسه در مالزی است. 

منبع:العالمنویسنده حامد محمدجان پور در 08:05 ب.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 10:01 ق.ظ | نظرات()

آیا فیلم "شهر موش‌ها 2" یک فیلم کودک است؟ شاید این مهم‌ترین و بنیانی‌ترین سئوالی است که درباره اثر پرطمطراق مرضیه برومند باید پرسید؛ خط اصلی فیلم، نمادگرایی محسوس و متظاهرانه فیلم و اساساً خط داستان کاملاً در این خصوص پرمعنا هستند اما اصرار منیژه حکمت بر کودکانه بودن فیلم است: "این فیلم یک فیلم کودک است که بزرگتر‌ها هم از دیدن آن لذت می‌برند..."

 


                                                                                                                                                                                                                     نظر یادتون نرهنویسنده به یاد شهدای گمنام در 02:03 ب.ظ | نظرات()

پس از آن كه سعید حدادیان (مداح) پشت تریبون قرار گرفت و جملاتی را خطاب به معترضان گفت، وارد مرحله تازه ای شد. حدادیان گفت: از من خواسته شد تا برای شما بخوانم اما نمی خوانم و فقط می گویم فكر این كه اگر این شهدا از این جا بازگردانده شوند، چه خواهد شد را هم بكنید. در تاریخ اسلام یك عده -دور از جان شماها- با دفن امام حسن مجتبی(ع) در كنار قبر پیامبر مخالفت كردند و نامشان در تاریخ ماند.

داستان دفن شهدا در «معراجی ها» مربوط به کدام دانشگاه است؟+فیلم


 داستان این شب های سریال «معراجی ها» که از شبکه اول سیما در حال پخش است به موضوع  چالش دفن 3 شهید گمنام در محوطه مرکزی دانشگاه هنرآفرینان می پردازد.

 


نویسنده به یاد شهدای گمنام در 01:58 ب.ظ | نظرات()
وحید یامین‌پور با بازدید از دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی، در غرفه پایگاه خبری فرهنگ انقلاب اسلامی حضور یافت و در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ نیوز، نقش شبکه های اجتماعی را در پیشبرد اهداف فرهنگی مفید البته آسیب پذیر عنوان کرد. مشروح این گفت‌وگو به شرح زیر است.

فرهنگ نیوز: با توجه به حضور چشمگیر جبهه فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی، آیا این گرایش را روندی مثبت می‌دانید؟ و آیا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را می‌توان حرکتی فرهنگی به حساب آورد؟

شکی نیست که فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی به هر حال فرصتی را ایجاد می‌کند که می‌توان از آن برای انتقال اخبار و شکستن انحصار رسانه‌ای جبهه معارض بهره گرفت. منتها من این فضا را بدون آسیب و بدون آفت نمی‌بینم. آفتش را هم نه از باب آفت‌های اخلاقی که همه بیان می‌کنند که ممکن است آدم از فضاهای غیر اخلاقی و… سردرآورد، خیر.

نگاه من نگاه پدیدار شناسانه است، یعنی معتقدم این شبکه‌ها به تدریج اخلاق و خوی خاص خودشان را تولید می‌کنندو به تدیج یک زندگی دوم(second life) برای کسانی که خیلی از وقت‌شان را در فضای برخط صرف می‌کنند، تحمیل می‌کنند. و به نوعی آنها را از دایره فرهنگ خارج می‌کنند. چون شبکه‌های مجازی و اجتماعی و کلا فضای سایبر یک تربیت ویژه  و منطق ویژه‌ای را اقتضا می‌کند که خیلی با منطق خلوت و درنگ و منطق تفکر و منطق ارتباط چهره به چهره(face to face) سازگاری ندارد و در تعارض با اینهاست.

لذا ما باید حواسمان باشد که علی رغم استفاده و حضور در این فضا حق نداریم زندگی دوم داشته باشیم، حق نداریم کار فرهنگی را صرفا در کار خبری خلاصه کنیم. این خیلی اجحاف است که فکر کنیم کار فرهنگی یعنی کار خبری کردن، تسلسل پیام‌ها و خبرهای مکرر که حتی واجد مضامین دینی باشند آنها را از مضمون و محتوا خالی می‌کند و دریافت کننده این پیام‌ها و اخبار دیگر درکی از آن معنا نخواهد داشت و در واقع معنازدایی می‌شوند و این خیلی اتفاق بدی است.

http://www.farhangnews.ir/content/87433نویسنده به یاد شهدای گمنام در 10:09 ق.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 06:31 ب.ظ | نظرات()

دفتر مقام معظم رهبری در پایان دوران بستری رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیمارستان و سلامتی و بهبود کامل ایشان با صدور اطلاعیه‌ای، مراتب تشکر و سپاس خود را از عموم ملت شریف و انقلابی ایران، علما، شخصیتها و مسئولان داخلی و خارجی اعلام و تأکید کرد: این ابراز احساسات صادقانه و خالصانه جلوه‌های پرشکوه و وصف‌ناپذیر دیگری از دلدادگی به انقـلاب اسلامی و رهبری معظم و معزز آن را به نمایش گذاشت.


متن اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری به این شرح است:


بسم‌الله الرحمن الرحیم


در پی بستری شدن رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله‌العالی در بیمارستان برای انجام عمل جراحی، ملت مؤمن و شریف و انقلابی ایران اسلامی در گوشه و کنار کشور با دعا و نیایشهای صادقانه و خالصانه و برگزاری مراسم توسل و پیامهای فراوان و پرشور و آکنده از مهر و بزرگواری خود جلوه‌های پرشکوه و وصف‌ناپذیر دیگری از دلدادگی به انقـلاب اسلامی و رهبری معظم و معزز آن، به نمایش گذاشتند.


اکنون که به برکت ادعیه‌ی خالصانه ملت و صالحان و اخیار، معظم‌له با سلامتی کامل بیمارستان را ترک کرده‌اند جبهه سپاس به پیشگاه حضرت احدیت جلّ‌وعلا می‌سائیم و از عموم ملت مؤمن و قدرشناس ایران اسلامی به ویژه از مراجع عالیقدر، علما و فضلای گرانقدر، رؤسای محترم قوای سه‌گانه و رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر مقامات و مسئولان لشکری و کشوری، مجموعه‌های سیاسی و روحانی و تشکلهای دانشجوئی و انقلابی، خانواده معظم شهیدان و ایثارگران، دانشگاهیان، فرهنگیان، هنرمندان، ورزشکاران و سایر اقشار که با حضور در بیمارستان و یا اعزام نماینده و یا با ارسال پیامهای محبت‌آمیز اظهار لطف کردند و یا ابراز علاقه برای حضور در بیمارستان نمودند، همچنین از رهبران نهضتهای مقاومت اسلامی خصوصاً دبیرکل محترم حزب‌الله لبنان و سران و مسئولان کشورها که با ارسال پیام از بهبودی و سلامتی رهبر انقلاب اسلامی اظهار خرسندی کردند، و سایر علاقمندان به انقلاب و نظام اسلامی در خارج از کشور صمیمانه تشکر و سپاسگزاری میکنیم.
در پایان شایسته است از مجموعه درمانی شامل پزشکان و جراحان و پرستاران و سایر کارکنان بیمارستان که در این مدت با اقدامات خود توانستند این کار را به احسن وجه به انجام رسانده و از ملت شریف ایران رفع نگرانی کنند صمیمانه تشکر کرده و از خداوند متعال عزت و سربلندی و تداوم توفیقات ملت بزرگ ایران اسلامی را مسئلت می‌کنیم.


دفتر مقام معظم رهبری
24 شهریور 1393نویسنده به یاد شهدای گمنام در 12:08 ق.ظ | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

ابزار امتیاز دهی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات