هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر آمریکا
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
>>>
مطالب اخیر وبگاه

انتشار "عمومی" عکس‌های بدون چادر، اداها و ژست‌های عجیب و غریب، لاک و آرایش‌های تند و غلیظ، ساق دست برهنه و ... البته چادری که جلوی دوربین روی سر اوست؛ این‌ها با هم تناقض ندارند ...؟
برای دیدن مطلب به ادمه مطلب  دوستان گرامی نظر یادتون نرهنویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:57 ب.ظ | نظرات()

آیت الله صادقی آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با یادآوری تلاش‌های آیت الله مهدوی‌کنی برای راه اندازی دانشگاهی اسلامی، این اقدام را از نشانه‌های اهتمام ایشان به فرهنگسازی دانست و گفت: اندیشه‌ای که پشت این تلاش‌ها نهفته بود، یعنی بینان گذاری افکار اسلامی در دانشگاه، از توجه خاص ایشان به فرهنگسازی و تفکر اسلامی در جامعه حکایت دارد.

 

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با توجه به در پیش بودن ماه محرم، غرض اصلی از اقامه مصائب حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و برگزاری مراسم سوگواری را علاوه بر ابراز ارادت به خاندان نبوت و مقام شهادت، دنبال کردن هدف مقدس ابا عبدالله الحسین سلام الله علیه یعنی زدودن تحریف از چهره اسلام معرفی کرد و افزود: بصیرتی که مقام معظم رهبری در موارد مختلف مطرح کردند نیزدر همین راستاست زیرا شناختن هر فتنه‌ای از جمله فتنه داعش که امروزه به دنبال تحریف اسلام است، به بصیرت نیاز دارد.

 

آیت الله آملی لاریجانی از خطبایی که در ایام محرم در مجالس عزاداری سخنرانی می‌کنند، خواست که در منابر معانی توحیدی برخاسته از قرآن و کلمات اهل بیت سلام الله علیهم  را تذکر بدهند و تأکید کرد: اگر چنین معارفی برای مردم تبیین شود، ملتی بیمه شده خواهیم داشت که در راه خدا ازملامت ملامت کنندگان نمی‌‌هراسند.

 

رئیس قوه قضاییه عملی را که قربه الی الله انجام شود، ماندگار توصیف و تأکید کرد: آنچه حضرت ابا عبدالله (ع) درمسیر حق انجام دادند، محض عبودیت، ولایت حق و توحید حق متعال بود که به همین دلیل همیشه باقی خواهد ماند.

 

آیت ا... آملی لاریجانی اظهار کرد: آنچه در حادثه کربلا رخ داد فقط شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش نبود، بلکه زدودن تحریف از وجه اسلام حدیث مهم داستان عاشوراست که همیشه به عنوان برنامه زندگی شیعیان مطرح است.

 

رئیس دستگاه قضا، اسلام را در هر زمانی با خطر «تحریف و وارونگی» روبه رو دانست و یادآور شد: امروز هم می‌بینیم که از یک سو اسلام آمریکایی در همه دنیا تبیلغ می‌شود و از سوی دیگر اسلام داعشی را که خود آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها خلق کردند ترویج می‌دهند. واقعاً چه نسبتی میان عملکرد این گروهها و اسلام واقعی وجود دارد؟ آنچه اینها به اسم اسلام مطرح می‌کنند جز مخدوش کردن چهره اسلام و سیاه کردن تعالیم و معارف اسلامی نیست.

 

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه اسلام در بسیاری مواقع برای زودودن تحریف از چهره اش نیاز به «فداکاری و ایثار» دارد اظهار کرد: بر این اساس حضرت ابا عبدالله (ع)، پای حرف حق ایستاد و هر چه در عالم داشت یعنی نفسش، مالش و اهلش را فدا کرد تا اسلام وارونه شده را به جای خود برگرداند. حضرت امام خمینی(ره) در چند مورد به این مسئله اشاره کردند  که به شهادت رساندن حضرت ابا عبدالله(ع) یکی از جرایم یزید بوده است و جرم عظیم ‌تر او و معاویه تحریفی بود که در اسلام ایجاد و اسلام طاغوتی و سلطنتی درست کرده بودند. این اسلام اگر جا می‌افتاد دین حق تعالی محو شده و از بین رفته بود و این چیزی است که ابا عبدالله (ع) در مقابل آن ایستادگی کرد.

 

رئیس قوه قضاییه گفت: تحریف دین حق همیشگی است و تا زمانی که شیطان و شیطان صفتان هستند، تحریف دین هم وجود دارد و کسانی که تابع شیطان هستند به اسم دین کارهایی انجام می‌دهند تا برای خودشان وجهه‌ای بخرند. تا هنگامی که این تحریف ها و این هجمه ها علیه اسلام حقیقی و ناب هست مسیر ابا عبدالله (ع) هم ادامه دارد.

 

آیت الله آملی لاریجانی با قرائت جملات معروف امام حسین (ع) هنگام حرکت به سوی کوفه که می‌فرمایند: « إِنّی لَمْ أَخْرُجْ أَشِرًا وَ لا بَطَرًا وَ لا مُفْسِدًا وَ لا ظالِمًا وَ إِنَّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الاِْصْلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی(صلی الله علیه وآله وسلم) أُریدُ أَنْ آمُرَ بِالْمَعْروفِ وَ أَنْهی عَنِ المُنْکَرِ وَ أَسیرَ بِسیرَةِ جَدّی وأبی علی بن أبی طالب فمن قبلنی یقبول الحق فالله أولی بالحق »، گفت: این مطلب را حضرت در جواب کسانی فرمودند که ایشان را از حرکت به سوی کوفه منع می‌کردند؛ امام (ع) در پاسخ می‌فرمایند من خروجم برای فساد، لهو و لعب و تفریح نیست و به عنوان مفسد و ظالم خروج نکردم، بلکه اصلاح در امت جدم را طلب می‌کنم، برای استقامت طریق حق قیام کرده‌ام و برای امر به معروف و نهی از منکر و به سیره جدّم و پدرم سیر می‌کنم .

 

آیت الله آملی لاریجانی افزود: در روایتی که ابن شهرآشوب از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کتاب مناقب نقل می‌کند، امام با فرزدق شاعر مشهور برخورد می‌کند و به او می‌فرماید : «یا فرزدق، ان هولاء قوم لزموا طاعه الشیطان و ترکوا طاعه الرحمن و اظهروا الفساد فی الارض و ابطلوا الحدود و شربوا الخمور و استاثروا  فی اموال الفقراء و المساکین، و انا اولی من قام بنصره دین الله و اعزاز شرعه و الجهاد فی سبیله، لتکون کلمه الله هی العلیا» اباعبدالله می‌فرماید این قوم دائماً در طاعت شیطان هستند و طاعت رحمان را ترک کرده‌اند، در زمین فساد می‌کنند، حدود را تعطیل کرده‌اند،  شراب می‌نوشند و در اموال فقرا و مساکین دست برد‌ه‌اند و من از هر کسی دیگری اولی هستم در قیام برای نصرت دین خداوند ، اعزاز شرع او و جهاد در راه او.

 

رئیس دستگاه قضا با توجه به عبارت «لتکون کلمه الله هی العلیا» در روایت بیان شده، گفت: تمام اقدامات امام(ع) برای این غایت بود که آنچه فرمان حق تعالی است و به  تعبیر قرآنی «کلمه الله»، درمرتبه العلیا قرار گیرد.

 

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به بزرگان، خطبا، اهل منبر وکسانی که اهل تذکر و توصیه به مردم هستند اظهارکرد: بسیار مناسب است توجه شود که کلمات توحیدی قرآنی و کلمات توحیدی در معارف اهل بیت (ع) مطرح بشود تا پیوند مردم با حق تعالی پیوند قوی‌تر و مستحکم‌تری شود. اگر کسی با خداوند انس و محبت پیدا کرد و حق متعال را قاهر فوق عباد و مسیطر بر همه عوالم دید، از هیچ کسی جز خدا نمی‌ترسد.

 

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی نیز ایستادگی در برابر فتنه‌ها را دستور کار خود قرار داده است و در این راه از هیچ ملامتی خوفی ندارد، گفت: فتنه گرانی که می‌خواهند قد علم کنند بدانند که نخواهیم گذاشت دوباره سر برآورند و فتنه‌گری کنند. قوه قضاییه از هجمه‌هایی که دائماً هم تشدید می‌شود واهمه‌ای ندارد؛ هجمه‌ها ما را در مسیری که می‌پیماییم قاطع‌تر و جازم‌تر می‌کند زیرا راهی را که انتخاب کرده‌ایم بر اساس عقیده و بصیرت بوده است و در این راه با استواری قدم گذاشته‌ایم.

 

آیت الله آملی لاریجانی همچنین حکم اخیر مقام معظم رهبری درباره دوره جدید فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی را مورد توجه قرار داد و گفت: نکات مطرح شده در این فرمان بیانگر اهمیت فرهنگ در انقلاب اسلامی است. مقام معظم رهبری و شهید مطهری از معدود کسانی بودند که در اول پیروزی انقلاب و حتی بیش از آن فرهنگ را اساس انقلاب می‌دانستند و در برابر کسانی که به دنبال سیاست ‌زده کردن انقلاب بودند،ایستادگی کردند.

 

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه «معتقدیم دین ما عین سیاست است»، افزود: سیاست‌زدگی غیر از سیاست داشتن است. مقام معظم رهبری ازکسانی بودند که ازاول انقلاب می‌فرمودند انقلاب ما انقلابی فرهنگی است و به دنبال احیای ارزشهای اسلامی و انسانی است؛ ایشان در سالهای اخیر شبیخون فرهنگی را مطرح و تأکید کردند که ما برای حفظ انقلاب به جهاد فرهنگی نیاز داریم.

 

آیت الله آملی لاریجانی تحول در علوم انسانی را یکی از کارهای «مهم» شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و اظهار کرد: تلاشهایی در این باره صورت گرفته است،اما باید این کار را به نتیجه رساند چون ما سخن بسیار برای گفتن در دنیا داریم. معارف الهی و درخشندگی آنها بی‌پایان است بنابراین نباید از «ایسم‌ها» ترسید بلکه باید با فرهنگهای مهاجم مبارزه کرد.نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:57 ب.ظ | نظرات()

جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته که دولت اوباما قصد ندارد کنگره آمریکا را از روند توافق هسته‌ای با تهران حذف کند.
 

جان کری تصریح کرد: من شخصا بر این باورم و رئیس‌جمهور هم چنین فکر می‌کند که کنگره نقش مهمی دارد و این نقش را بازی خواهد کرد.

 

وی افزود: ما در خصوص موضوع ایران جلسات استماع و چانه زنی‌های زیادی را پیش بینی می کنیم. قطعا در هفته‌های بعدی که به پیش می رویم گزارش دهی به کنگره خواهیم داشت و به دنبال تعامل عمیق و جدی با کنگره در این خصوص هستیم.نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:57 ب.ظ | نظرات()

«جرمی کلارکسون» مجری برنامه بی‌بی‌سی انگلیس که برای تهیه یکی از قسمت‌های این برنامه وارد آرژانتین شده بود، به علت تحریک‌آمیز بودن پلاک خودروی مورد استفاده‌اش مورد خشم مردم این کشور قرار گرفت و نهایتا مجبور به ترک خاک آرژانتین شد.

 

«آلیسیا کاسترو» سفیر آرژانتین در انگلیس پس از اظهارات «جرمی کلارکسون» مجری شبکه بی بی سی انگلیس مبنی بر قرار دادن تله برای خروج وی از آرژانتین شکایتی علیه این شبکه انگلیسی تنظیم کرد.

 

کلارکسون با انتشار مقاله‌ای در روزنامه ساندی تایمز اعلام کرد: به گفته مقامات آرژانتینی خشم مردم این کشور و نفرتشان از من به دلیل بوده که با خودرویی با شماره پلاک H۹۸۲ FKL رانندگی کردم و این مقامات اظهار می‌کنند که این خودرو یادآور جنگ انگلستان با آرژانتین بر سر جزایر مالویناس در سال ۱۹۸۲ می‌باشد.

 

عدد ۹۸۲ حک شده مربوط به سال جنگ آرژانتین با انگلیس بر سر جزایر مالویناس و همچنین حروف اف، ال و کی (FLK) مخفف «فالکلند» نامی که انگلیسی‌ها برای جزایر «مالویناس» گذاشته‌اند، می‌باشد

 

کلارکسون در این مقاله همچنین نوشت: با آن که ایالت «تیررا دل فوئگو» تاکنون با حضور افراد خارجی یا مقامات کشورهایی که دارای منافع مشترک با آرژانتین هستند مشکلی نداشته اما این سوال در ذهن من وجود ندارد که چرا با ما رفتار ناشایستی داشته و برای خروج از این کشور تله گذاشته‌اند زیرا شهر «اوشایا» در ایالت «تیررا دل فوئگو» در جنوب آرژانتین بخشی از یک ایالت مافیایی می‌باشد.

 

این مجری انگلیسی در این مقاله افزود: مقامات دولتی آرژانتین بیان کردند، پس از وقوع این اتفاق‌ها مردم این ایالت دیگر پذیرای ما نیستند و سلامت و ایمنی ما تضمین نخواهد شد به همین دلیل از ما خواستند که سریعا آرژانتین را ترک کنیم.

 

کلارکسون افزود: به اعتقاد من خشم مردم آرژانتین و پس از آن بیرون راندن ما از این کشور نقشه‌ای بود که از سوی مقامات دولتی سازمان یافته است.

 

وی همچنین ادعا کرد که این شماره پلاک کاملا تصادفی بوده اما پلیس آرژانتین در تحقیقات خود از این ماشین، پلاکی با شماره BE۱۱ END یافت که نشان می‌دهد پلاک خودرو تغییر پیدا کرده است.

 

«کاسترو» در پاسخ به اظهارات «کلارکسون» در روزنامه ساندی تایمز بیان کرد: مطالبی که کلارکسون در این روزنامه منتشر کرده تماما دروغ و ساختگی بوده و داستانی است که وی برای بد جلوه دادن آرژانتین و خدشه‌دار کردن نام این کشور در اذهان عمومی طراحی کرده است.

 

وی تصریح کرد: با آن که شبکه انگلیسی بی بی سی دریافت شکایتی از سوی سفارت آرژانتین را تأیید کرده اما مقامات آرژانتین تاکنون پاسخ مناسبی از سوی آن‌ها دریافت نکرده‌اند.

 

 پس از سال ۱۸۳۳ میلادی (۱۲۱۱ هجری شمسی) جزایر «مالویناس» را که به آرژانتین تعلق دارد اشغال کردند و از آن زمان آن را به عنوان بخشی از سرزمین خود نگهداشته‌اند.

 

اختلاف بر سر این جزایر به یک رویارویی نظامی ببین ۲ کشور تبدیل شد که بین ۲ آوریل و ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۲ (۱۳ فروردین تا ۲۴ خرداد ۱۳۶۱) رخ داد و مرگ ۶۴۹ نظامی آرژانتینی، ۲۵۵ انگلیسی و ۳ شهروند عادی را به همراه داشت.

 

انگلیس با وجود تمام فراخوان‌های بین‌المللی، حل و فصل مناقشه بر سر جزایر «مالویناس» را نادیده می‌گیرد.

 

 

منبع: فارسنویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:56 ب.ظ | نظرات()

7 مهرماه بود که مركز ملی فضایی مجازی به منظور بهره‌گیری از خدمات مفید شبكه جهانی اینترنت و برنامه‌ریزی برای صیانت از آسیب‌های ناشی از آن، با هدف حمایت از طرح‌های علمی دانشگاهی، سیستم فیلترینگ هوشمند تصویر، فیلم و متن در موضوعات اخلاقی را بهره برداری کرد.

 

این مرکز تشخیص هوشمند محتوای درخواست شده كاربر با كاهش نرخ خطا را از مشخصه‌های این طرح عنوان کرد و یادآور شد: در این نرم‌افزار به دلیل امكان پالایش جزئی صفحات و ریزدانگی، پالایش صرفا بر صفحاتی اعمال می‌شود كه به دلیل محتوای نامناسب نیاز به پالایش دارند و نیازی به بستن كل دامنه نیست.


این مرکز تاکید کرد: در مرحله اول، این طرح با همكاری مشترك پژوهشكده فضای مجازی دانشگاه شهید بهشتی و سازمان تبلیغات اسلامی (مؤسسه اطلاع رسانی تبیان) در چندین مركز داخل كشور و همزمان به عنوان یك طرح صادراتی در خارج از كشور راه اندازی شده است و مراحل بعدی این طرح در آینده نزدیك اجرا خواهد شد.

 

اکنون شرکت ارتباطات زیرساخت به نمایندگی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از طرح و تصویب مدل مفهومی پالایش هوشمند در کمیسیون امنیت شورای‌عالی فضای مجازی تفاهم‌نامه‌ای به منظور توسعه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی براساس اصول و ضوابط فرهنگی و اجتماعی کشور امضاء شده و براساس آن مقرر شده است که فاز اول سامانه پالایش هوشمند فضای مجازی تا پایان خرداد سال 1394 به بهره‌برداری برسد.

 

این پروژه برای حداقل‌سازی عوارض مدل سلبی موجود که انسداد عمومی صفحات اینترنتی را در بر می‌گیرد و با توجه به گستره درخواست‌های متعدد کاربران مبنی بر دسترسی به صفحات و اطلاعات علمی و تخصصی موجود در فضای اینترنت، طراحی و اجرایی می‌شود.

 

با اجرای مدل جدید، علاوه بر رفع نگرانی‌های صاحب نظران فرهنگی و دینی و نهادهای ذی‌ربط، محتوای موجود در صفحات اینترنتی شامل متن، عکس و ویدئو بر‌اساس نیاز واقعی طیف مخاطبان در لایه‌های مختلف دسته‌بندی و مدیریت می‌شود.

 

با بهره‌گیری از این سامانه که به صورت هوشمند طراحی و اجرایی می‌شود امکان تفکیک، ممیزی و پالایش صفحات زیر مجموعه سایت‌های اینترنتی فراهم شده و این سایت‌ها به صورت کامل مسدود نمی‌شود.

 

لازم به ذکر است  با اجرایی شدن این پروژه علاوه بر استفاده از ظرفیت علمی و دانش فنی شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی و دانشگاهی کشور در راستای بومی سازی فناوری‌های نوین ارتباطی، انقلابی در مسیر صیانت فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی کشور صورت می‌گیرد.

 

به گزارش "خبرگزاری دانشجو"، 29 شهریور ماه امسال محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه با تعیین ضرب‌الاجلی به وزارت ارتباطات اعلام کرد که ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه‌های اجتماعی نظیر وآتس آپ، وایبر و تانگو شده اقدام عاجل صورت پذیرد.

 

محسنی اژه‌ای در نامه‌ای به وزیر ارتباطات اعلام کرده بود در اجرای دستور ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت الله آملی ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های اجتماعی نظیر وآتس آپ، وایبر و تانگو شده اقدام عاجل صورت پذیرد، در غیر این صورت قوه قضائیه در راستای وظایف ذاتی خود نسبت به مسدودسازی شبکه های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام مقتضی به عمل می‌آورد.

 

اکنون و با پایان یافتن فرصت یک ماهه اولتیماتوم‌ها موثر بوده و این وزارت‌خانه پس از رونمایی از 2 نرم‌افزار به اصطلاح بومی "ساینا" و "بیسفون" اقدام به راه‌اندازی فیلترینگ هوشمند کرده است و این اقدام در حالی است که چگونگی راه‌اندازی این مدل فیلترینگ نیز از دیدگاه کارشناسان جای بسی تامل دارد و میزان کارآمدی آن در هاله‌ای از ابهام است.

 نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:55 ب.ظ | نظرات()

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری روز چهارشنبه در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، دکتر محمود نیلی احمدآبادی را برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

 

متن نامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به رییس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم


جناب آقای دکتر علی لاریجانی


ریاست محترم مجلس شورای اسلامی


با سلام


احتراما، در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، شرح حال و برنامه جناب آقای دکتر محمود نیلی احمدآبادی ، برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری به مجلس شورای اسلامی معرفی می گردد.


حسن روحانی

 

سوابق وزیر پیشنهادی علوم

محمود نیلی‌ احمدآبادی متولد 1335 اصفهان, فارغ التحصیل 1360 در مقطع کارشناسی دانشگاه  شیراز بوده و تحصیلات خود درمقطع کارشناسی‌ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف در گرایش شناسایی و انتخاب مواد در سال 1367 و درمقطع دکتری در دانشگاه توهوکو ژاپن درسال 1373 به پایان رسانده است.

 

وی در حال حاضر استاد رسمی و تمام وقت دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران است.

 

تدریس در دانشکده فنی از سال 1373 تاکنون، عضو هیئت تحریریه نشریه مهندسی متالورژی, نایب رئیس انجمن مهندسی متالورژی، معاون پژوهشی دانشکده فنی، رئیس پردیس دانشکده‌های فنی، استاد نمونه دانشگاه تهران 1382 و رتبه دوم پژوهش کاربردی جشنواره بین المللی خوارزمی 1383 بخشی از سوابق وی است.

 

برگزاری مراسم افطاری حزب کارگزاران در باشگاه کارمندان دانشگاه تهران با حضور عوامل افراطی و محکومان فتنه 88 نظیر فائزه هاشمی، حسین مرعشی و محمد نوری زاد از حواشی و اقدامات شبهه حزبی و جناحی گزینه پیشنهادی وزارت علوم است.

 

همچنین صدور مجوز برگزاری همایش حمایت از فرجی دانا با سخنرانی رهامی، توفیقی، ظریفیان و فعالین فتنه 88 که قرار بود در ایام استیضاح در دانشگاه تهران برگزار شود و به درخواست وزارت علوم به منظور عدم رای آوری استیضاح لغو شد از دیگر حواشی ریاست نیلی بر دانشگاه تهران است.نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:55 ب.ظ | نظرات()
افسران - شما فیلتر کردن نرم افزارهای خارجی ارتباطی تلفن همراه را موثرتر می دانید یا تقویت نرم افزارهای بومی؟

پس از کش و قوس‌های فراوان درباره فیلترکردن یا نکردن اپلیکیشن‌های ارتباطی تلفن همراه، حالا وزیر ارتباطات از راه‌اندازی دو نرم افزار ارتباطی داخلی به عنوان جایگزین نرم افزارهای خارجی خبر داده است. نرم افزارهایی که به گفته آقای وزیر امکانات مشابه وایبر، واتس اپ و تانگو ارائه می‌دهند.

با ظهور اپلیکیشن‌های ارتباطی در تلفن‌های همراه و همه‌گیر شدن آن میان مردم، بسیاری از مردم تصمیم گرفتند مکالمات روزانه‌شان را از طریق این نرم افزارها به صورت رایگان انجام دهند و از امکانات آن ها به ویژه ارسال پیام‌های چند رسانه‌ای بهره ببرند که البته این موضوع با نارضایتی اپراتورهای تلفن همراه به دلیل کاهش مکالمات مردم از طریق سیم کارت‌ها و کاهش سود آنها همراه شده است.
امکان استفاده جاسوسی از مکالمات کاربران و عدم کنترل محتوای این نرم افزارها دو موضوع دیگری است که حرف و حدیث‌های جدی در خصوص فیلتر شدن این نرم افزارها را به‌دنبال داشته است.

از ضرب‌الاجل یک ماهه معاون اول قوه قضاییه به وزیر ارتباطات مبنی بر مسدود شدن این نرم افزارها می توان به عنوان مهم ترین اتفاق در این خصوص نام برد. آقای اژه ای در نامه خود به وزیر ارتباطات از انتشار گسترده محتوای مجرمانه و ارتکاب انواع جرائم علیه عفت و اخلاق اسلامی و امنیت عمومی و بالاخص انتشار وسیع مطالب علیه بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در هفته‌های اخیر از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی ارتباطی که بعضا توسط دولت‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مدیریت فنی و محتوایی می‌شوند به‌شدت انتقاد و خواستار پالایش محتوای مجرمانه این نرم افزارها از سوی وزارت‌خانه متبوع شده است.
اما مخالف جدی مسدود کردن این اپلیکیشن‌ها، وزیر ارتباطات است که در این باره گفته: «کسانی که اطلاعات فنی در این زمینه ندارند فکر می‌کنند با مسدود کردن دو تا سه شبکه اجتماعی، کل معضل این حوزه حل می‌شود. اما راه حل این نیست. باید به‌جای مکانیسم‌های توبیخی، از فرهنگ‌سازی و مکانیسم‌های تشویقی استفاده کرد. دولت باید بخش خصوصی را تشویق کند که شبکه اجتماعی داخلی با کیفیت بالا در اختیار مردم قرار دهد. در این صورت مردم خود به خود به سمت شبکه های اجتماعی داخلی حرکت می‌کنند».

نمایشگاه ایران تلکام امسال، اولین فرصتی بود که نتیجه صحبت‌ها و مواضع وزیر ارتباطات را می‌شد در آن دید. چون بعد از این حرف و حدیث‌های طولانی بالاخره دو برنامه بومی «بیسفون» و «ساینا» به عنوان دو ابزار ارتباطی موبایلی در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۴ عرضه شدند.
این ابزارها تجمیعی از امکانات ابزارهای خارجی پرکاربرد است که اطلاعات آنها در ایران نگهداری می‌شود.
اما نکته جالب توجه آن است که تمامی مراحل راه اندازی و نصب در نرم افزار بومی بیسفون به زبان انگلیسی صورت می گیرد و در لیست کشورهای آن نام رژیم صهیونیستی نیز دیده می شود!

حال با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت قوه قضاییه؛
آیا فکر می کنید با رونمایی از نرم افزارهای بومی قوه قضاییه همچنان بر مسدود شدن شبکه های اجتماعی ذکر شده اصرار می ورزد و آیا دولت نرم افزارهای وایبر و واتس اپ را تا چند روز دیگر فیلتر می ‌کند؟
به نظر شما با توجه به استفاده گسترده کاربران از این نرم افزارها، فیلتر شدن آنها راهکار مناسبی است؟ و آیا فکر می کنید نرم افزارهای بومی ارائه شده می توانند توجه کاربران ایرانی را به خود جلب کنند؟
شما فیلتر کردن این نرم افزارها را موثرتر می دانید یا تقویت نرم افزارهای بومی و افزایش آگاهی عمومی از نحوه استفاده صحیح از این نرم افزارها؟
آیا شما هم از کاربران فعال اپلیکیشن های ارتباطی موبایل هستید؟ وایبر ، واتس اپ ، تانگو را ترجیح می دهید یا بیسفون و ساینا ؟
منبع بحث روز


نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:31 ب.ظ | نظرات()
افسران - “لطفاً زاهدان را پایتخت کشور کنید” در ماه‌های اخیر خبر شهادت و ترور مردم با قومیت و شغل‌های مختلف توسط گروهک‌های تروریستی در منطقه سیستان و بلوچستان جزو پر تکرارترین اخبار بوده است

رضا سرگزی

بهرام باشنده

یار محمد در زاده

آیت الله جانعلی پور

مرتضی مالکی

محمدرضا نظریانی

پرویز کیخایی

این شهدا بخشی از افرادی هستند که ظرف کمتر از یک و نیم ماه اخیر توسط گروهک‌های تروریستی تکفیری به درجه شهادت رسیده‌اند. دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پیرامون همین مسئله چنین گفته است “ما هر روز در زاهدان  و زابل پیکر شهیدی را بر دوش خود تشییع می‌کنیماما این اتفاقات باعث چند سؤال مهم شده است:

۱- علی یونسی دستیار رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌های مذهبی و دینی در ابتدای دوران ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی مدعی شده بود که علت بسیاری از حوادث تروریستی شرق کشور در دولت گذشته بی‌توجهی به درخواست‌های  اقلیت ها بوده است. اما امروزه در مورد علل کشتن شدن هفتگی مردم بی‌گناه سخن نمی‌گوید! این اتفاق در حالی است که  علی یونسی حتی چندی پیش پیشنهاد مذاکره دولت جمهوری اسلامی ایران را با عده‌ای تروریست بی‌سر و پا داده بود!!

آیا یونسی توانسته است با دادن امتیازهای متعدد به تکفیری، افراط گرایی در منطقه را مهار کند؟ آیا توانسته است#امنیت را به منطقه بازگرداند؟

۲- چرا دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر عده‌ای تروریست در حالت تدافعی قرار گرفته است؟ تا جایی که این گارد دفاعی دولت صدای دکتر شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی را نیز در آورده است:

“چرا شورای عالی امنیت ملی احساس مسئولیت برای تأمین امنیت این استان ندارد؟ آیا اطلاعاتی که به مسئولان عالی نظام در این رابطه داده می‌شود یک‌سویه نیست؟ آیا مسئولانی که در شورای تأمین استان هستند نباید پاسخگوی این حوادث باشند؟

وزیر آموزش و پرورش در تأمین حفظ جان و امنیت معلمین خود مسئولیتی ندارد؟ وقتی معلمی در سطح منطقه به شهادت می‌رسد نباید مدارس برای تأمین امنیت تعطیل شوند؟”

۳- چرا فرمانداران، استاندار و… به هیچ‌وجه در برابر این اتفاقات پاسخگو نیستند؟ متأسفانه برخی از این افراد نه تنها پاسخگو نیستند بلکه حتی در تشییع جنازه شهدا نیز شرکت نمی‌کنند!!!

  دیپلمات شرق کشور است

به راستی نقش دستگاه دیپلماسی کشور در مهار این حوادث چیست؟

پس از حادثه کمین به ۱۴ سرباز نیروی انتظامی توسط تروریست های تکفیری دستگاه دیپلماسی کشور اعلام کرد که با مسئولین دیپلماسی کشور پاکستان و افغانستان برای عملیات علیه تروریست های تکفیری به گفتگو خواهند نشست و به توافق جامعی دراین‌باره خواهند رسید. اما این ادعاها این روزها تکراری شده است. گوش‌هایمان عادت کرده است که بعد از هر عملیات تروریستی در شرق کشور مسئولین دیپلماسی کشور از مذاکره با پاکستان و افغانستان بگویند و ….

اما نتیجه‌ای تا به امروز نداشته است

پیشنهاد ما به مسئولین کشور این استشاید پس از پایتخت شدن زاهدان، برخی از مسئولین به یادشان بیاید این منطقه جزئی از کشور عزیزمان هست و باید برای تأمین امنیت آن بیشتر تلاش کنند

پ ن=پیکر معلم شهید “رضا سرگزی” (شهید سرگزی دیروز به شهادت رسیده است)

پ ن2=سایت اویس سر بزنید واقعا سایت با مطالب خوب و تحلیلی درموردجهان اسلام
منبع اویس


نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:23 ب.ظ | نظرات()

در حالی که:
1- طرح امربه معروف در مجلس در حال بررسی هست
2- از شهادت شهید علی خلیل چند ماه میگذره
3- همین چندوقت پیش هم هتک حرمت به عاملان امربه معروف در تهران شد
4- گروه های امربه معروف در تهران آماده عمل می شوند

کیا از ربط این مسئله به امر به معروف سود می برند؟؟

نویسنده به یاد شهدای گمنام در 03:41 ب.ظ | نظرات()
افسران - لات هم لاتهای قدیم !!!شنیدیم بعضی لاتها ماه محرم که میشد دیگه طرف مشروب نمی رفتند تو محرم حرمت نگه می داشتند امام حسین هم دستشون رو می گرفت هدایت میشدند....! لات هم لاتهای قدیم
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 03:37 ب.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 03:34 ب.ظ | نظرات()به گزارش گروه سیاسی "خبرگزاری دانشجو"، آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری بعد از تحمل نزدیک به 4 ماه بیماری دار فانی را وداع گفت.

 

آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان رهبری از روز چهاردهم خرداد 93 و پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام امت و پس از بازگشت به منزل دچار حمله قلبی و در بیمارستان بستری شد.

در طول دوران بستری شدن آیت الله مهدوی کنی در بیمارستان، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری، علی لاریجانی و آیت الله صادق لاریجانی روسای قوای مقننه و قضاییه و جمعی از شخصیت های سیاسی و مذهبی، از وی عیادت کردند.

آیت الله محمدرضا مهدوی کنی در 14 مرداد 1310 در روستای کن – که در حال حاضر بخشی از شهر تهران است- به دنیا آمد. وی پس از طی دوره دبستان در کن، وارد مدرسه علمیه لرزاده در تهران شد و از محضر مرحوم آیت الله برهان بهره برد.

وی در سال 1327 درسن 17 سالگی برای ادامه تحصیل به قم مهاجرت نمود و تا سال 1340 در محضر استادان مبرز آن زمان همچون حضرات آیات مشکینی، حاج شیخ عبدالجواد سده ای (جبل عاملی)، شهید صدوقی، سلطانی، مجاهدی، رفیعی قزوینی، شعرانی، علامه طباطبایی، آیه الله العظمی بروجردی، امام خمینی، آیه الله العظمی گلپایگانی و ... رضوان الله تعالی علیهم دروس عالی فقه، اصول فقه، تفسیر، حکمت، کلام و دروس خارج فقه و اصول را تلمذ کرد.

رییس مجلس خبرگان پس از بازگشت به تهران در سال 1340، در مدرسه مروی به تدریس علوم حوزوی مشغول شدند و از سال 1342 امامت جماعت مسجد جدید التاسیس جلیلی در میدان فردوسی را پذیرفتند. این مسجد پایگاه مناسبی برای فعالیت های اجتماعی و سیاسی ایشان شد. مبارزات معظم له علیه حکومت طاغوت، باعث دستگیری های متعدد، تبعید، شکنجه و زندانی شدن ایشان گردید. ایشان آخرین عالمی است که در روزهای نزدیک پیروزی انقلاب اسلامی برای چندمین بار دستگیر و در آستانه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی آزاد شد.

آیت الله مهدوی کنی، پس از پیروزی انقلاب، از طرف حضرت امام خمینی قدس سره الشریف عهده دار مسؤولیت های متعددی در تاسیس نظام نوپای اسلامی شد.

وی دارای یک فرزند پسر و دو فرزند دختر است.

سوابق مبارزاتی

آیت الله مهدوی کنی با ورود به حوزه علمیه و آشنایی با دیدگاههای حضرت امام خمینی (ره) و مشاهده ظلم و ستمی که در حق اسلام، علما و مردم می شود، روش سیاسی حضرت امام خمینی (ره) را به عنوان شیوه ای که می تواند باعث احیای تشیع گردد، برگزید. اولین دستگیری وی در سن 18 سالگی (1328 شمسی) در اردستان بود که به شکنجه، تبعید و زندانی شدن ایشان و بعضی از طلاب و مبلّغان همراه منجر شد. از جمله فعالیت های مهم وی عضویت در مجمعی سیاسی بود که افرادی چون آیات و حجج اسلام سعادت پرور (پهلوانی)، محمدی گیلانی، محفوظی، خادمی اصفهانی، شمس، سمندری، جنیدی، حاج شیخ عباس ورامینی و... در آن حضور داشتند. بخشی از فعالیت های این مجمع صرف تحلیل فضای سیاسی کشور می شد.

از دیگر برنامه های آقای مهدوی کنی، فعالیت در مجامع علمی و سیاسی با حضور برخی دوستانشان مانند حضرات آیات شهید مطهری، شهید بهشتی، موسوی اردبیلی و... بوده است. در این جلسات مباحثی مانند اقتصاد اسلامی و حکومت اسلامی مورد بحث و بررسی بوده است که در نهایت منجر به تاسیس هسته هایی مثل جامعه روحانیت مبارز تهران و تهیه اساسنامه مبارزاتی و دینی برای آن شد.

فعالیت های آیت الله مهدوی کنی در مسجد جلیلی، جنبه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی داشته است. اصرار معظم له بر طرح دیدگاه های حضرت امام (ره) و فعالیت های سیاسی ایشان منجر شد که پس از چندین بار دستگیری و بازداشت کوتاه مدت، هجوم به منزل و ایجاد محدودیت برای سخنرانی، منبر و تدریس، نهایتاً در رمضان سال 1353 شمسی ایشان بازداشت و به بوکان تبعید شوند.وی پس از روشن شدن نقش ایشان در پرونده دیگری که از پرونده عمومی طرفداری از حضرت امام (ره) سنگین تر بود، از بوکان به مهاباد و سپس به تهران اعزام می شوند و در کمیته مشترک ضد خرابکاری و ساواک مورد بازجویی و شکنجه های جسمی و روحی قرار می گیرند. بخشی از اتهاماتی که ساواک به ایشان وارد نمود، ارتباط با مبارزان ضد رژیم شاه و کمک مالی به خانواده زندانیان بود. معظم له به چهار سال زندان محکوم می شوند که پس از دو سال و همراه با فضای سیاسی سال 55 به همراه برخی دیگر از زندانیان سیاسی آزاد می شوند.مبارزات آیت الله مهدوی کنی علیه حکومت طاغوت تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی زیر نظر حضرت امام (ره) ادامه می یابد.کتاب خاطرات رییس دانشگاه امام صادق بیانگر نکات بسیار ارزشمندی از آن دوران و یاران زندانی مانند حضرات آیات طالقانی، هاشمی رفسنجانی، انواری و دهها تن از مبارزان روحانی، دانشگاهی و افراد سایر اصناف است.آثار علمی

بخشی از آثار علمی حضرت آیت الله مهدوی کنی به قرار ذیل است:

تقریرات درس های خارج فقه آیات عظام بروجردی و خمینی

کتاب نقطه های آغاز در اخلاق عملی

کتاب اصول و مبانی اقتصاد اسلامی در قرآن

کتاب بیست گفتار

کتاب شرح دعای افتتاح

تدریس خارج فقه در دانشگاه و مدرسه علمیه مروی برای دانشجویان و طلاب دوره های عالی

تدریس آیات الاحکام در مدرسه مروی و آیات اقتصادی در دانشگاه امام صادق علیه السلام

تدریس دوره های اخلاق اسلامی در دانشگاه امام صادق علیه السلام و حوزه علمیه مروی

صدها سخنرانی علمی در محیط های حوزوی و دانشگاهی

مصاحبه های علمی با مطبوعات و شبکه های تلویزیونی

راهنمایی چندین پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتریسمت های اجرایی

آیت الله مهدوی کنی پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی سمت های مختلفی را عهده دار بوده اند که از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:مسؤولیت های سابق

عضویت در حلقه اولیه شورای انقلاب از طرف حضرت امام خمینی (ره) (اولین سمت ایشان که در زمان حضور حضرت امام (ره) در پاریس به ایشان سپرده شد. حلقه اولیه شورای انقلاب شامل حضرات شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر رحمهم الله و حضرات خامنه ای، هاشمی رفسنجانی، موسوی اردبیلی و مهدوی کنی بود. به تدریج اعضای دیگر روحانی و دانشگاهی با تصویب جمع به آنان اضافه گردید).

عضویت در کمیته استقبال از حضرت امام خمینی (ره)

سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی (به عنوان اولین نهاد انقلابی مسلح برای حفظ انقلاب به پیشنهاد شهید مطهری (ره) و دستور حضرت امام خمینی (ره))

عضویت به عنوان فقیه در شورای نگهبان قانون اساسی (دو مرتبه)

نمایندگی حضرت امام خمینی (ره) در هیات حل اختلاف مسؤولان نظام و چندین ماموریت مشابه در حوادث مهم دوران انقلاب

وزارت کشور در کابینه شهید رجایی و شهید باهنر

نخست وزیری پس از شهادت شهیدان رجایی و باهنر

عضویت در ستاد انقلاب فرهنگی به حکم حضرت امام خمینی (ره)

عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی به حکم حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری

مسؤولیت ستاد کمک رسانی به مردم مناطق بمباران شده

عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی

ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظامهمچنین مؤسس و دبیر کل جامعه روحانیت مبارز، ریاست دانشگاه امام صادق علیه السلام، تولیت حوزه علمیه مروی به همراه موقوفات وابسته، به حکم حضرت امام خمینی (ره) و ریاست مجلس خبرگان رهبری از مسئولیت‌های فعلی این عالم برجسته بود.
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 09:58 ق.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 06:31 ب.ظ | نظرات()
گر چه هنوز هیچ مقام مسئولی از این سازمان، این خبر را رد یا تایید نکرده است اما گفته می‌شود که علاوه بر نام مژده لواسانی و آزاده نامداری، در لیست جدید، برخی چهره‌های دیگر تلویزیونی نیز یافت می‌شود.
2 مجری دیگر ممنوع‌التصویر شدند؟


نویسنده به یاد شهدای گمنام در 06:25 ب.ظ | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

ابزار امتیاز دهی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic