هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر آمریکا
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
آماروبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
دیگر امکانات
>>>
مطالب اخیر وبگاه

یک منبع آگاه گفت: آقای احمدی نژاد بعدازظهر امروز (پنج شنبه)به همراه برخی از مشاورانش به مناسبت اربعین حسینی و برای حضور در جمع میلیونی عاشقان حضرت امام‌حسین‌علیه‌السلام راهی کربلا شد.

 

یک منبع آگاه به متین نیوز گفت: آقای احمدی نژاد بعدازظهر (پنیج شنبه) به همراه برخی از مشاورانش به مناسبت اربعین حسینی و برای حضور در جمع میلیونی عاشقان حضرت امام حسین‌علیه‌السلام راهی کربلا شد.

 

وی ادامه داد: بنا به توصیه رهبر عزیز انقلاب برای حضور پرشور در مراسم اربعین حسینی ،آقای احمدی نژاد به همراه دکتر غلامحسین الهام، مهدی کلهر، و آقای تمدن بعدازظهر امروز راهی کربلا معلی شدند. وی در خاتمه خطر نشان کرد: حضور آقای احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور سابق کشورمان در راهپیمایی میلیونی عاشقان حضرت حسین‌علیه‌السلام میتواند پیام های رسا و انقلابی را برای جهانیان داشته باشد. گفتنی است، برخی دیگر از مسئولان کشورمان هم اکنون در مسیر راهپیمایی عاشقان امام حسین‌علیه‌السلام به سمت کربلا هستند.

 

منبع:‌ متین نیوزنویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:44 ب.ظ | نظرات()

شاید تا چند روز پیش عبدالمهدی کریمی را حتی به عنوان یک دانشجوی ترم دوم دانشگاه علوم پزشکی هم نمی‌شناخت. اما حادثه روز دوشنبه آنقدر تلخ بود که حالا  او را به عنوان نماد رسوا شدن شعارهای توخالی و پوچ اصلاح طلبان در برخورد با مخالف می‌شناسند.

 

پس از دو روز از حادثه تلخ ضرب و شتم عبدالمهدی کریمی در نشست انجمن‌های اسلامی دانشجویی و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که با حضور علی مطهری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، با او گفتگوی مفصلی داشتیم.

 

عبدالمهدی کریمی دانشجوی ترم دو رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد ضرب و شتم و برخورد فیزیکی با وی در سخنرانی علی مطهری، بیان داشت: دو روز قبل برنامه ای به مناسبت روز دانشجو و با حضور علی مطهری در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد که ما هم مثل سایر دانشجویان که حق حضور در برنامه را داشتند، در این نشست شرکت کردیم.

 

طبق صحبت های معاون دانشگاه فقط خواستم نظراتم را آزادانه بیان کنم

 

وی افزود: در ابتدای برنامه ، دکتر شاهمرادی معاون فرهنگی دانشگاه سخنان کوتاهی داشتند و گفتند بگذارید دست ما در باز کردن فضای دانشگاه باز باشد و همه تفکرات بتوانند آزادانه اظهارنظر کنند و دانشجویان با استناد به این تفکرات راه خود را انتخاب کنند.

 

در ادامه نیز مطهری گفت که خداوند به انسان قدرت تفکر داده تا آزادانه تفکر کند و آزادانه نظرش را بیان نماید.

 

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: بر پایه این صحبت ها، من نیز سوالی داشتم و احساس کردم باید نظراتم را اعلام کنم، به همین خاطر از انتظامات برنامه درخواست تریبون کردم و او نیز پذیرفت و مرا تا روی جایگاه همراهی کرد. اما ظاهرا یکی از دوستانشان توجیه نبود و مرا کشیدند و به اتاق جنب سالن برنامه بردند و چند دقیقه ای مورد ضرب و شتم قرار گرفتم.

 

اگر کارشان در بیرون بردن من درست بود، چرا دوباره مرا به سالن بازگرداندند؟

 

کریمی ادامه داد: با وساطت برخی دوستانم این درگیری خاتمه یافت و مرا به داخل سالن بردند و سوالم اینجاست که اگر کارشان در بیرون بردن من درست بود چرا دوباره مرا به سالن بازگرداندند؟ به هر ترتیب پس از حضور دوباره در سالن یکی دیگر از نیروهای انجمن اسلامی برگزار کننده مراسم گردن مرا گرفت و به زمین انداختم. در این حین همه شاهد بودند که من کوچکترین واکنشی نشان ندادم.

 

وی با اشاره به هدفش از حضور در جایگاه و تریبون گفت: همه دیدند که من به رسم ادب کنار مطهری نشستم و به ایشان اظهار محبت هم نمودم، اما سوالی داشتم که باید می پرسیدم و با هماهنگی انتظامات برنامه نیز به روی جایگاه رفته بودم. به هرحال پس از این اتفاقات سوال مکتوبم که با استناد به آیات قرآن و روایات بود را از مطهری پرسیدم و وی نیز جوابم را داد.

 

آیا علم غیب داشتند که من میخواهم سوال خاصی بپرسم

 

این دانشجوی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اظهارداشت: خود مطهری نیز تائید کرد که وقتی ما کسی را برای برنامه دعوت می کنیم و بعد برای تریبون رفتن هم از او دعوت کرده ایم، شایسته نیست که اینطور با مهمانمان رفتار کنیم. جالب اینجاست که هیچ کس اطلاع نداشت من چه سوالی می خواهم بپرسم. آیا دوستان علم غیب داشتند که من می خواهم بی احترامی کنم، جلسه را بهم بزنم یا سوال ساختارشکنانه بپرسم که با من اینطور برخورد کردند؟

 

عبدالمهدی کریمی با اشاره به محتوای سوالش از علی مطهری بیان داشت: سوالم راجع به سخنرانی مشهد وی بود و طبق نظریه ولایت فقیه شهید استاد مطهری می خواستم تفاوت نقد و مخالفت ایدئولوژیک با ولایت فقیه را از ایشان بپرسم. می خواستم بدانم او بین نقد و مخالفت با ولایت فقیه مرزی قائل هست یا خیر. یا به طور کلی هر نوع نقد عین بی ولایتی محسوب می‌شود یا مرز انتقاد و مخالفت با ولی فقیه مشخص شده است.

 

وی اضافه کرد: علی مطهری نیز به سوالم جواب داد و تاکید کرد که من تنها نظرم را به عنوان نقد مطرح کردم و مخالفتی با ولایت فقیه ندارم. البته این سوالی بود که خیلی ها در این برنامه برایشان طرح شده بود و البته سوال توهین آمیز و بدی هم نبود.

 

عضو هیچ کانون و تشکلی دانشگاهی نیستم/ انجمن تبدیل به یک تشکل لیبرالی شده است

 

کریمی با اشاره به اینکه هیچ فعالیت دانشجویی ندارد، گفت: من دانشجوی ترم دو هستم و عضو هیچ کانون و تشکلی نیستم چرا که تازه بعد از سه چهار ترم توانایی و قدرت فکری فعالیت در تشکل دانشجویی را بدست خواهم آورد.

 

دانشجوی رشته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهارداشت: در این اتفاق انتظارم از مسئولین دانشگاه چیز دیگری بود، با توجه به صحبت هایی که در مورد آزادی تفکرات مطرح می‌شود. من این موضوع را به پای تفکر اصیل انجمن اسلامی که شهید بهشتی در آن فعالیت می کرد نمی نویسم بلکه این حاصل جریانی است که در دهه اخیر انجمن را تبدیل به یک تشکل لیبرالی کرده که هدفش القای تفکرات غربی به دانشجویان است.

 

این دانشجوی مضروب با اشاره به اینکه برخی اعضا این انجمن اسلامی و مجری برنامه مساله مشکلات روحی- روانی وی را مطرح کرده اند، تاکید کرد: من هیج مشکلی ندارم و حاضرم با این دوستان باهم برویم تست روانشناسی بدهیم تا مشخص شود با این رفتار سرزده از دوستان چه کسی مشکل روانی و روحی دارد.

 

معاون دانشگاه در جلسه حاضر بود اما دریغ از یک تذکر ساده!

 

وی با بیان اینکه از مسئولین انتظار پیگیری مساله را داشتم، گفت: انتظارم از حراست و رئیس و معاون دانشگاه این بود که چنین موضوعی را پیگیری کنند و با متخلفان برخورد شود، اما نه تنها این مهم انجام نشد؛ بلکه دکتر شاهمرادی معاون فرهنگی دانشگاه هم که در جلسه حضور داشت، وقتی یک لحظه در این درگیری ها متوجه حضورش شدم دیدم پا روی پا انداخته و هیچ واکنشی به این برخورد با یک جوان دانشجو نشان نداد و حتی دریغ از یک تذکر ساده.

 

کریمی گفت: من فردای آن روز امتحان داشتم ولی اصلا شرایط مناسبی برای حضور در کلاس نداشته و مجبور به استراحت شدم. اما با همه این شرایط وقتی وارد فضای دانشگاه شدم دیدم این افراد وقیح تر از گذشته همه تقصیرات را به گردن من انداختنه اند. در حالی که من فقط می خواستم با هماهنگی انتظامات برنامه سوالات خودم را مطرح کنم ولی آنها خودشان با این اقدامات جلسه را به هم ریختند و رفتارهایی از آنان سر زد که سزاوار یک دانشجو نبود.

 

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه با اظهار ناراحتی از اتفاقات رخ داده، بیان داشت: به جای اینکه این دوستان تشکلی امثال تازه وارد به دانشگاه را همراهی و راهنمایی کنند، متاسفانه در یک شهر فرهنگی و در یک دانشگاه برتر از نظر فرهنگی چنین برخودهای ناصوابی با یک دانشجوی جوان می کنند.

 

خواستم قضیه فیصله یابد، اما به جای معذرت خواهی دوباره توهین کردند

 

وی با اشاره به عدم واکنش مسئولین انضباطی دانشگاه به این ماجرا اضافه کرد: در داخل دانشگاه شکایتی علیه انجمن اسلامی تنظیم کرده ام. البته با واسطه ای غیر مستقیم به دوستان رساندم که با یک معذرت خواهی می توانید قضیه را فیصله دهید اما وقیحانه به من بی احترامی کرده و مجددا مرا مقصر قضایا معرفی کردند.نویسنده به یاد شهدای گمنام در 08:42 ب.ظ | نظرات()
ماهنامه خط خطی - شهرام شهیدی:

* وزیر آموزش و پرورش گفت اعتبار نداریم بخاری های نفتی را حذف کنیم، دانش آموزان را بیمه کردیم. بدین ترتیب آتش نشان های عزیز اگر خدای ناکرده زبانم لال حادثه مدرسه شین آباد تکرار شد اول باید بیمه نامه دانش آموزان عزیز را کنترل کنند که هم بیمه شده باشند و هم تاریخش منقضی نشده باشد، بعد اگر مدارک شان کامل بود این عزیزان را خاموش کنند.

در ادامه سخنان گهربار وزیر آموزش و پرورش در مورد بیمه کردن دانش آموزان به علت عدم وجود اعتبار برای جمع کردن بخاری های نفتی، شنیده شد که وزارت کشور گفته اعتبار نداریم سلاح های سرد و گرم را جمع آوری کنیم. بنابراین شهروندان را بیمه کردیم.

طنز؛ سخنان گهربار وزیر آموزش و پرورش

وزارت بهداشت هم اعلام کرده چون اعتبار نداریم مواد غذایی فاسد و ناسالم را جمع آوری کنیم، مردم را بیمه کردیم. سازمان هواپیمایی هم چون پول ندارد هواپیمای نو و سالم بخرد، مسافران را بیمه می کند. حالا اگر سازمانی هم پیدا شود مردم را در برابر اثرات پارازیت بیمه کند که عالی است و دیگر تا هر وقت دل شان خواست می توانند پارازیت ول کنند. اتفاقا الان مدیر مسئول گفت پول حق التحریر این مطلبت را هم نداریم، به جاش بیا بیمه ات کنیم.

* وزیر بهداشت گفت نیازی به فریاد نیست. گوش هایمان باز است. از قدیم هم گفته بودند آنچه البته به جایی نرسد فریاد است و در واقع جناب وزیر همین موضوع را به صورت ملموس تر و عینی تری بازگو کردند.

* عارف گفته دیگر چماق کارایی ندارد. باید از ایشان پرسید اولا زبانم لال تا حالا کارایی داشته؟ حالا برای چه کسی کارایی ندارد؟ مصرف کننده چماق یا مصرف شونده؟

* وزیر بهداشت گفت: ایرانی ها شش برابر آمار جهانی نان می خورند و احتمالا هشت برابر استاندارد جهان حرص. اصلا حرص را می گذارند لای نان می خورند.

طنز؛ سخنان گهربار وزیر آموزش و پرورش

* مدیرعامل شرکت خدمات کشاورزی گفت تا پنج سال آینده از واردات کود بی نیاز می شویم. احتمالا از بس برخی دوستان در این مدت شاهکار به خرج خواهند داد به خودکفایی می رسیم! باید چندس ال پیش به خودکفایی می رسیدیم. نمی دانم چرا ننشده؟

* در خبرها آمده بود رتبه ایران در اقتصادهای آزاد جهان بیست پله سقوط کرد. سیاه نمایی هم حدی دارد. اول وقتی ما ته خطیم دیگر سقوط چه معنایی دارد؟ آدم از روی صندلی صقوط می کند اما از روی زمین سفت کهس قوط نمی کند. مثلا تیمی که در لیگ شانزده تیمه در رده شانزدهم است، به رده بیستم که سقوط نمی کند. خلاصه اصلا سقوط تو کارمان نیست. تازه اینطور که ما از وجنات بازار و اقتصاد این کشور می بینیم خیلی هم اقتصاد آزادی است به طوری که هر کس آزاد است هر جور دلش خواست معامله کند. هر چی دلش خواست وارد کند، صادر کند، بخرد، بفروشد و ... خلاصه اقتصاد این کشور از هفت دولت آزاد است، آن وقت الکی هی برای اقتصاد ما حرف درمی آورند.

طنز؛ سخنان گهربار وزیر آموزش و پرورش

* شنیدیم همه دانش آموزان یک کلاس توسط مدیر مدرسه تنبیه بدنی شده اند. خیلی اتفاق خوب و جرقه مثبتی است. چرا؟ چون بالاخره یک کسی پیدا شد که شعارهای دولت قبل از جمله عدالت - عدالت در تنبیه فراگیر هم خودش عدالتی است که دولت قبل خیلی سعی کرد به آن نائل شود - را رعایت کند.

* در خبرها خواندیم دوازده و هفت دهم درصد ایرانیان افسردگی دارند، بقیه هم لابد فرار مغزها کرده اند.

* رییس اتحادیه لبنیات گفت مطمئن باشید لبنیات گران می شود. آگاهان اقتصادی گفتند: نه بابا. چی می گی؟ نگووووو. امکان نداره. محاله. تو خواب ببینی و اصلا مگه شدنیه؟ کی دیده تا حالا؟ به حق چیزهای ندیده و نشنیده. نشر اکاذیب یعنی همین ها.

* وزیر نیرو گفته ورود فاضلاب به رودخانه ها را قبول دارم. به نظر می رسد اگر خدابیامرز سهراب سپهری زنده بود حتما الان می سرود: آب را گل نکنید. کود گل ها دو برابر شده است.

نویسنده به یاد شهدای گمنام در 06:14 ب.ظ | نظرات()
افسران - جنگ نرم در قالب طنز


بسم الله الرحمان الرحیم.
دقایقی پیش این عکس به دستم رسید.
در ثانیه اول برام خنده دار و‌جالب بود.
اما بعد ناگهان اولین چیزی که منو جذب نشانه های عکس کرد،این بود که دست مت چیزی شبیه قمه است!
در حقیقت مسلمان شدن پت و مت رو با لباس مشکی و‌پرچم عزا در کنار قمه به تصویر کشیدن!
و قمه رو مثل لباس مشکی و پرچم عزا نمادی برای عزاداری برای یک مسلمان و شیعه ی حسینی دونستند!
این شاید اولین حیله ی دشمن بود که‌منو جذب کرد.
اما در نظر بگیرید پت و مت در نظر همه دوتا آدم ساده لوح و احمق هستند،که عرضه ی هیچکاری رو ندارن و در آخر هیچوقت نتونستند به اهدافی که توی ذهنشون داشتند برسند!
و حیله و کنایه ی دوم دشمن از تصویر اینه که مسلمون ها احمق و بی عرضه اند!
به سخره گرفتن مقام و نام آیت الله و بازهم اینکه دوتا آدم ساده لوح رو نسبت داده اند به این القاب و منصب ها،موضوع دیگه ایه که جلب توجه میکنه.
هوشیار باشیم.
حواسمون باشه هرچیز طنزی رو که نسبت بدند به دین نباید انتشار داد.
باید دقت کرد.
دشمن از همه راهی وارد عمل میشه و شده و‌خواهد.
چه در عرصه ی رسانه و پوشش چه در عرصه ی طنز.
و‌ما هم باید هم در عرصه ی رسانه و پوشش و هم در عرصه ی جنگ مدافع دین و فرهنگمون باشیم.
هوشیار باشیم لطفا.
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 06:13 ب.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 05:57 ب.ظ | نظرات()

خبرنامه دانشجویان ایران: محمد سرافراز، رییس سازمان صدا و سیما برادر دو شهید است. برادر بزرگ او جواد سرافراز مسئول دفتر دکتر سیدمحمد بهشتی بوده و به‌همراه وی در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال 1360 به شهادت رسید. برادر دیگر سرافراز نیز در جنگ تحمیلی به فیض شهادت نائل آمد. پدر وی مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل سرافراز نیز نماینده ولی فقیه در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بود.نویسنده به یاد شهدای گمنام در 05:55 ب.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 05:53 ب.ظ | نظرات()
نویسنده به یاد شهدای گمنام در 05:53 ب.ظ | نظرات()
یک منبع نزدیک به تیم هسته‌ای درباره گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مبنی براینکه نمایندگان اوباما با ادعای امتیازگیری از ایران به کنگره می‌روند اظهارداشت: میزان و نوع بازرسی‌ها از فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان موضوعی است که همچون گذشته بین ایران و آژانس هماهنگ و تنظیم می‌گردد و طرف‌های دیگر نقشی در آن ندارند. هم اكنون این بازرسی‌ها روند معمول خود همچون گذشته را دارند.

وی افزود: تبدیل اکسید به صفحات سوخت نیز طبق برنامه‌های مورد نظر و از پیش طراحی شده سازمان انرژی اتمی كشورمان انجام می‌گیرد و حتی میزان آن در ماه‌های آینده كمتر از ماههای گذشته خواهد بود.

این منبع همچنین درباره خودداری جمهوری اسلامی ایران از آزمایش سانتریفیوژهای جدید اظهار داشت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و روند تحقیق و توسعه غنی سازی در سازمان انرژی اتمی روال جاری و طبیعی خود را طی می‌كند.نویسنده nezam60 nezam60 در 07:43 ب.ظ | نظرات()
هیلاری کلینتون از تصمیم باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای تمدید مذاکرات با ایران دفاع کرد.
حسرت کلینتون درباره ایران
*** باید به مذاکرات با ایران ادامه داد


وی جمعه شب گفت: من فکر می کنم این تلاش بسیار مهمی است که باید به آن ادامه داد و آن را پیگیری کرد و آزمود تا مشخص شود آیا ما می توانیم به توافقی برسیم که همسو با شرایط ما باشد. اما او خواستار رویکردی جدی در این مذاکرات شد و گفت که او قویا با این دیدگاه موافق است که به توافق نرسیدن بهتر از معامله بد است.

کلینتون گفت: من فکر می کنم این نکته باید گفته شود که طرف های ما از پیمودن این مسیر شانه خالی نکرده اند. آنها در مذاکرات باقی مانده اند.

اظهارات کلینتون در جلسه یک ساعته پرسش و پاسخ با حییم سابان رئیس مرکز سابان و از حامیان مالی عمده دموکرات ها مطرح شد.

*** کاش درباره تحولات انتخابات ۲۰۰۹ در ایران صریح‌تر صحبت کرده بودم


کلینتون گفت : آرزو داشت در طول تحولات پس از انتخابات ۲۰۰۹ در ایران، صریح تر صحبت کرده بود.

وی ادامه داد که ای کاش دولت باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا بیش از این در سال ۲۰۰۹ از این تحولات حمایت می‌کرد.


*** هیچ کس نمی تواند در تعهد دولت آمریکا به امنیت اسرائیل شک کند


کلینتون در ادامه گفت: هیچ کس نمی تواند در تعهد دولت آمریکا به امنیت اسرائیل شک کند.

وی اذعان کرد که دو طرف اختلاف نظرهایی دارند و درباره اقتصاد آمریکا نیز ادعا کرد پیش بینی می‌‌کند در دو سال آینده، اقتصاد این کشور همچنان مسیر بهبود را طی می‎کند.


نویسنده nezam60 nezam60 در 07:37 ب.ظ | نظرات()
نویسنده nezam60 nezam60 در 07:32 ب.ظ | نظرات()
یک منبع پلیس عراق گزارش داد که تروریست یک بمب را عصر امروز(شنبه) در نزدیکی کاوران حسینی در شرق بغداد منفجر کردند.

به گزارش فارس، منابع امنیتی عراق از شهادت ۳ نفر و زخمی شدن ۱۱ نفر دیگر بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی کاروان حسینی در شرق بغداد خبر دادند. یک منبع پلیس عراق گزارش داد که تروریست یک بمب را عصر امروز(شنبه) در نزدیکی کاوران حسینی در شرق بغداد منفجر کردند.

پایگاه خبری «السومریه نیوز» به نقل از منابع بیمارستانی عراق گزارش داد که این انفجار در منطقه المهندسین در خیابان فلسطین واقع در شرق بغداد رخ داده است که در پی آن ۳ نفر شهید و ۱۱ نفر دیگر نیز زخمی شدند.


نویسنده nezam60 nezam60 در 07:30 ب.ظ | نظرات()
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از نشست ائتلاف تحت رهبری این کشور، گفت اقدام نظامی برای نابودی داعش کافی نیست.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در این نشست بیانیه‌ای مشترک صادر کرده‌اند، گفت در این بیانیه همه طرف‌ها با اعلام حمایت از اقدامات ائتلاف، تصریح کرده‌اند که باید با «ایدئولوژی مسموم» داعش مبارزه کرد و راه‌های انتقال مبالغ مالی و پیوستن نیروهای جدید به این گروه را مسدود کرد.

وزیر خارجه آمریکا که امروز دیداری هم با «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق داشت، گفت اتحاد عراق بهترین راه برای مقابله با خطر گروه‌های تروریستی است. وی تصریح کرد که دولت جدید عراق گام‌هایی در این راستا برداشته است.

وی با اشاره به حملات هوایی علیه مواضع داعش، گفت در این مدت پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته و روند پیشروی‌های این گروه متوقف شده است.

«جان کری» در ادامه در پاسخ به این سوال که در صورت بازپس‌گیری مناطق تحت کنترل داعش آیا برنامه‌ای برای بازسازی این مناطق وجود دارد یا نه، گفت این مسئله در دیدار امروز با آقای عبادی مطرح شده و او انتظار دارد که کشورهای منطقه در زمینه تأمین منابع بازسازی همکاری کنند.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار بلومبرگ مورد گزارش‌های منتشر شده در مورد حملات هوایی ایران در عراق و همچنین اینکه آیا زمان همکاری نظامی با ایران فرارسیده،‌ گفت: «بگذارید اول بگویم که من نمی‌خواهم در مورد اقدامات دیگر کشورها در عراق صحبت کنم، این دولت عراق است که باید در این رابطه اظهار نظر کند. ما اقدامات خود را با دولت عراق هماهنگ می‌کنیم و از دولت عراق هم انتظار داریم که هماهنگی‌ها را انجام دهد. در سیاست ما در زمینه هماهنگی یا عدم هماهنگی نظامی با ایران تغییری صورت نگرفته است. اکنون هماهنگی نظامی با ایران نداریم و فعلا هم برنامه‌ای برای انجام هماهنگی وجود ندارد.»

وی افزود: «فکر می‌کنم ناگفته روشن است که اگر ایران در یک منطقه مشخص اقدامی را علیه داعش انجام می‌دهد و اگر این اقدام به داعش محدود می‌ماند و تأثیرگذار است، نتیجه کلی آن مثبت خواهد بود. اما این چیزی نیست که ما آن را هماهنگ کنیم، این انتخاب و تصمیم دولت عراق است.»

نویسنده nezam60 nezam60 در 07:08 ب.ظ | نظرات()
۲ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند
به گزارش افکارنیوز، محسن نظافتی گفت: روز گذشته در هتل جنت‌المصطفی در کربلای معلی آتش‌سوزی رخ داد که در آن هتل زائران ایرانی مستقر بودند.

وی ادامه داد: این زائران تحت پوشش سازمان حج و زیارت نبودند و مرکز پزشکی هلال احمر برای کمک به آنها اعزام شد اما متاسفانه ۲ نفر از این زائران جان خود را از دست دادند و چند نفر نیز دچار شکستگی شدند.وی افزود: با توجه به اینکه صدور ویزا در مرز عراق لغو شده است و تنها مهر خروج بر گذرنامه‌ها زده می‌شود انتظار است که مقداری روند خروج زائران روان‌تر شود.

نظافتی تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر از ایران عازم کربلای معلی شدند و افرادی که می‌خواهند ویزای خود را از شهر محل اقامت خود دریافت کنند تا پایان روز شنبه سایت سازمان حج و زیارت باز است و می‌توانند ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وی به زائران توصیه کرد: در مرزها سعه‌صدر داشته باشند چرا که ممکن است ساعت‌ها پشت مرز منتظر بمانند چون در پایانه عراق امکانات به اندازه‌ای نیست که بتواند پاسخگوی تمام زائران باشد.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: امکانات خوبی برای زائران در نظر گرفته شده است و تکیه و موکب‌های زیادی راه‌اندازی شده است. تاکنون ۴۵ کامیون آب به مرزها اعزام شده تا زائران بتوانند در شرایط خوبی ساعت‌های انتظار خود را سپری کنند.

نظافتی افزود: با توجه به حجم زیاد متقاضیان پیش‌بینی ما این است که امسال حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون زائر ایرانی در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی حضور داشته باشند.

نویسنده nezam60 nezam60 در 07:04 ب.ظ | نظرات()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

ابزار امتیاز دهی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات